Vyhledávání

Kniha pod stromečkem I.část

Přemýšleli jste už co letos naložit vašim blízkým pod stromeček? Už je totiž nejvyšší čas se nad tím zamýšlet a ideální dárky začít shánět. Hraček, oblečení, domácích spotřebičů i lapačů prachu je všude plno. Knihy nejsou samozřejmě výjimkou. Jenže jak vybrat tu pravou? Pro knihomoly i zaryté nečtenáře tu máme před nejkrásnějšími svátky roku pár tipů.

 

Pro naše naše nejmenší...

 

 Život a cesta hrocha Obludvíka – Jiří Dědeček

obludvik

 (zdroj: www.kosmas.cz)

Pohádková kniha s ilustracemi Petra Nikla vypráví o šílených dobrodružstvích podivuhodné čtveřice – hrocha Obludvíka, Prachzkřída, Složsitrička a Vařihousky. Tito přátelé se vydávají napříč českými městy za jediným cílem – nechat Obludvíka projít automyčkou, aby se vykartáčoval.

 

Psí pohádka o opravdovém okamžiku - Zdeňka Jordánová

psí okamžik

 (zdroj: www.kosmas.cz)

Kniha doplněná spoustou fotografií vypraví o opravdovém okamžiku. O okamžiku, kdy se dějí zázraky. Tyto kouzelné okamžiky vám ukáže dvanáct štěňátek na svém vlastním příběhu.

 

Elvíra,s trašidlo z kontejneru – Lucie Paulová

elvíra

(zdroj: www.kosmas.cz)

Příběh o podivuhodných dobrodružstvích, která zažívá Elvíra, vzdělané pražské strašidlo. Žije v kontejneru v Nádražní ulici a chce toho z Prahy poznat co možná nejvíce. A tak poznává město a hledá nové kamarády.

 

Vánoční příběh – Lucie Lukačovičová, Marek Dobeš

Vánoční příběh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(zdroj: www.daemon.cz)

Petr a Magda jsou dvojčata. Neustále se mezi sebou pošťuchují a haštěří . Navíc se jejich rodiče čím dál tím více odcizují. Co se ale stane, když se najednou začne dít něco podivného s Vánocemi? Dárky věnované z lásky se rozpadají, zvonky nezvoní.. A tak se děti vypraví do kouzelné říše, aby přišly záhadě na kloub. Podaří se jim to?

 

Bratr Králík

bratr králík

(zdroj: www.knihy.cpress.cz)

Kniha Bratr Králík obsahuje hned několik jednoduchých příběhů o vykutáleném brachovi Králíkovi sepsané už na konci 19.století americkým novinářem a spisovatelem Joelem Chandlerem Harrisem. V novém vydání jsou příběhy  převedené do jednoduché angličtiny, které porozumí děti po 2-3 letech studia angličtiny. Vzadu v knize najdou také příklady na procvičování znalostí angličtiny. Příběh si děti mohou poslechnout na přiloženém CD.

 

Čertovo kopyto: Sborník undergroundových pohádek

čertovo kopyto

(zdroj: www.kosmas.cz)

Třicet undergroundových pohádek od legend literatury jako jsou Egon Bondy, Ivan Martin Jirous, Jaroslav Hutka, Vlasta Třešňák, Milan Balabán, Jiří Gruntorád, František Stárek a dalších

 

Něco pro dospělé na oddech..

Pravda o mém muži – Halina Pawlovská

pravda o mém muži

(zdroj: www.kosmas.cz)

"Příběh pro ty, kteří chtějí milovat hodně a dlouho. „Je to příběh mého manželství. A začala jsem ho psát, když jsem byla nejvíc smutná, abych si vybavila, jak jsem byla veselá. Jak jsem milovala a jak jsem byla milovaná. Doufám moc, že se při čtení budete trošku smát, trošku plakat, a možná..., že svého muže pohladíte a řeknete mu: „Bože! Já jsem tak šťastná, že tě mám!“ ," uvádí o knize server cbdb.cz

 

Pánská záležitost, Dávná známá – Kathie DeNosky, Sara Orwig 

pánská záležitost

(zdroj: www.cbdb.cz)

Jedna kniha, dva příběhy. Příběhy, kterými prostupuje vášeň, láska, cílevědomost a snad i osud. V prvním jde o dávnou přitažlivost mezi Abigail a Bradem – dvěma kandidáty na post prezidenta prestižního pánského klubu. Ve druhém z příběhů se seznámíme s Isabelle a Tonym, kteří spolu kdysi prožili vášnivou noc. Pak se však jejich cesty rozešli a oni už se nikdy nesetkali. Až dosud..

 

Po strništi bos – Zdeněk Svěrák

strniště

(zdroj: www.knihy.abz.cz)

Vyprávění o děství Zděňka Svěráka. Vzpomínky malého kluka se mísí s autorovou fantazií a skládají se do mozaikovitého příběhu, z něhož není úplně jasné kde končí imaginace a začíná skutečná minulost. Co se stane, když je malý chlapec 'přesunut' z venkova do města? A co to udělá s jeho dušičkou? Knihy.abz.cz

 

Poezie

Poetické rezonance - Robert Neubert

rezonance

(zdroj: www.cdbd.cz)

Básnická sbírka, která se staví do opozice k dnešní uspěchané době. Jejím hlavním rysem je jemnost, všechny své čtenáře chce utišit. Jednotlivé básně odráží různorodé pocity a etapy života. Motto sbírky zní: 'Snít je stejně důležité jako dýchat." 

 

Dnem dne – Pavla Vašíčková

dnem dne

(zdroj: www.cdbd.cz)

Hrátky se slovy, prozkoumávání jejich bezmeznosti a slovní hříčky – to je sbírka básní Dnem dne. "Čteme písmena, ale ne vždy myšlenky, píšeme písmena, ale ne vždy činy, létáme na nebi, ale ne v něm," říká o sbírce server cbdb.cz

 

Nejlepší české básně 2013 – Ivan Wernisch

nejlepší básně

(zdroj: www.kosmas.cz)

'Ročenka' nejlepších básní vydaných na poli české poezie za rok 2013. S nápadem na každoroční 'best of poetry' přišel již v roce 1988 americký básník David Lehman. Dnes se podobné sbírky vydávají po celé světě. Česká republika tedy není výjimkou.

 

Že ve vašem okolí nikdo příliš nečte? Nevadí, i v takovém případě vám máme co nabídnout.

 

Martyho frky – Marty Pohl

Martyho frky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(www.databazeknih.cz)

Martyho frky jsou díky internetu čím dál tím známější. Kreslené vtípky si získaly neuvěřitelnou oblibu a tak se dočkaly i své 'papírové' verze. Černý humor tím ale nijak neutrpěl. Možná spíše naopak. Varování: obsahuje opravdu nechutné fórky.

 

Kyanid a Štěstí -Den Bleyker, Dave McElfatric, Matt Melvin a Kris Wilson

kyanid a štěstí

(zdroj: www.kosmas.cz)

Kniha plná rouhavého, zkaženého a snad i nezákonného humoru. Původně webový komiks si získal miliony fanoušků po celém světě. Nyní můžete společně s nimi sledovat často nezáviděníhodné osudy Kyanida a Štěstí na 150 stripech včetně třiceti dosud nepublikovaných.

 

Vybrali jste si? Pokud jste stále ještě na vážkách, těste se na druhý díl vánočních knižních tipů!

 

(zdroj obrázku: booksandcompany.wordpress.com)