Vyhledávání

Když kávu, tak Na Střelnici

Je tu další týden a s ním i krásné slunečné počasí. Zní to jako pofidérní předpověď, ale nenechte se mýlit. Takhle tentokrát začínáme s dalším tipem, kam vyrazit za skvělou kávou. Na tuto kavárnu jsem se už delší dobu chystala, bohužel prostory na sezení nejsou nijak zvlášť velké, tak jsem si musela počkat na teplé počasí, kdy už bude možné sedět venku na lavičce a při slunění popíjet i kafíčko.  


Kafé Na Střelnici je nově otevřená kavárna ve stejnojmenné ulici poblíž Náměstí Hrdinů či kina Metropol. Kavárnu míjím každý den minimálně dvakrát, při cestě do školy a z ní. Pozorovala jsem přípravy na její otevření a bedlivě čekala, až bude kavárna v provozu a já budu moct zajít na kávu. Netrvalo dlouho a kavárna byla otevřená. Bohužel počasí mému kávovému dýchánku moc nepřálo. Kafé Na Střelnici je malý prostor na rohu jednoho domu. Stolečků a židlí tam není mnoho, ačkoli sednout si můžete. Já ovšem preferuji, když si vezmu kafe s sebou a můžu si sednout na lavičku v parku.

Ačkoli prostory nejsou moc velké, kvalita je skvělá. Jen co vstoupíte do prosluněné místnosti, stojíte naproti baru, nad kterým je velká černá tabule s nabídkou. Máte zde i napsáno, jaká káva je zrovna na mlýnku, což je skvělé, pokud jste větší znalec. Pokud si kávu budete chtít vypít v kavárně, tak vás mile překvapí, že u každého stolečku máte karafu s vodou. Za tohle dávám malé bezvýznamné plus, protože ke kávě prostě voda patří. 
Pro nadšence spíše do alkoholu než do kávy je to také skvělá volba. Můžete si zde dát i něco ostřejšho, třeba pro zakončení krutého dne nebo i na povzbuzení po ránu. 

Můj den byl dneska bez problému, tak jsem zůstala věrná své oblíbené kávě café latté. Kamarád, který mě do kavárny doprovodil, si dal cappuccino. Než nám slečna kávy připravila, stihli jsme si s ní i popovídat. Myslím, že velkou část úspěchu dobrého podniku představuje právě přijemný personál. Když se na vás obsluha usměje, je to pozitivní, když se s vámi dá dokonce do řeči, je to skvělé. Čekání na vaši kávu vám uteče rychleji a někdy se dokonce dozvíte i něco zajímavého. Takže slečna za kávovarem přidává další plusový bodík.

Jen co jsme měli naše nápoje připravené, vyrazili jsme ven. Hned naproti kavárně jsou lavičky, na které svítí skoro celý den slunce. Zamířili jsme k nim a naši kávu jsme si náležitě vychutnali. 
V kavárně mají i něco drobného k zakousnutí pro ty z vás, kteří potřebují ještě sladkou tečku. Nabídka zákusků se obměňuje, takže nezoufejte, pokaždé budete překvapeni. A co ještě dodat? Rozhodně jedno velké doporučení. Když budete mít cestu okolo, ale i když to máte lehce z ruky, návštěva Kafé Na Střelnici rozhodně stojí za to. Jak kávu s sebou, tak kávu přímo v kavárně si náležitě užijete. 

Jelikož je kavárna v provozu teprve měsíc, ale už se nám velice líbí, tak pro dnešek dáváme plný počet hvězdiček (za skvělý nápad na rychlou kávu, za přijemnou obsluhu a samozřejmě neopomíjíme samotnou kávu, která je výborná).

 

Spoluautor: Simona Šustková

Foto: Gabriela Sýkorová, oficiální Facebookové stránky

Gabriela Sýkorová

Studentka žurnalistiky. Totální milovník jídla a kafe. Hrozný nadšenec do filmů a seriálů.