Vyhledávání

Kde pořídit kocovinu za pár korun aneb Ať žije Vertigo!

Když nastoupíte do prváku na naší univerzitě, okamžitě pochytíte názvy klubů a hospod, kam prostě musíte. Opravdu musíte. Narážíte na ně na ulicích, na letáčcích umístěných na nástěnkách, i Facebook vás jimi zahltí. Dokonce i šepot studentů na chodbách jako by lákal do podniků. Protože kdo nezažil Ponorku, Magora a Vertigo, jako by snad ani pilně nestudoval.

Vertigo_1

Tak jsme i my po dlouhém domlouvání a odkládání pohlédli na dno peněženky a rozhodli se, že teď nastala ta správná chvíle, vzhůru do Vertiga! „Tam stojí všechno dvacet šest korun,“ třásl se kamarád nadšením. Nešlo odolat. A tak jsme tedy vyrazili i přes (oprávněné) varování: „Budete smrdět!“

Vertigo_2

Univerzitní ulici, která se táhne podél Konviktu, zvládne najít každý. Přímo Vertigo pak ukrývá ten ošuntělý vchod prapodivné oranžovočervené barvy. Krkolomná cesta ze schodů dolů vás zavede do místnosti s barem a úplně obyčejnými stoly a lavicemi. Druhá místnost není vybavena o mnoho lépe, v temném příšeří tady ale přežívají i akvarijní rybičky. Pokud jste nadšenci do sportu, určitě nepohrdnete fotbálkem, ke kterému vede další bonusové schodiště. Jak bych to řekla… Interiér je opravdu specifický.

Zapomeňte na nabídníčky. „Co si dáte?“ zeptá se obsluha. „Pivo!“ je tady správná odpověď. Pro dámy pak je jiná varianta: „Bílé víno, prosím.“ Sommeliérům vstup zakázán. Ani amatérští nadšenci si tady svůj vytříbený jazyk nepotrénují. Nezkoumat barvu, vůni ani odrůdu, to je základ. Radši nezkoumejte ani skleničky. Prostě si s úsměvem dejte víno za dvacet osm korun a ještě se poplácejte po zádech, jaký jste to udělali kauf.

Vertigo_3

Pokud vás omrzí konverzovat s vaším doprovodem, vřele doporučuji pozorovat okolí. Potkat směsici exotů, hipsterů a držgrešlí v jejich přirozeném prostředí je totiž opravdu rarita. A to i na naší univerzitě… Nebudu vám lhát. Vertigo není žádný luxus. Ve Vertigu je „luxus“ snad sprosté slovo, ale zajděte tam. O takový zážitek přece nemůžete přijít!

  Fotografie: Tereza Golková, Club Vertigo