Vyhledávání

KAVÁRNY: Za skvělou atmosférou a dobrou kávou do „laféčka"

Tento týden jsme si vybraly Café La Fée. Brzy jsme pochopily, proč je tato kavárna jednou z nejoblíbenějších v Olomouci. Káva, dortíky, domácí limonády i kvalitní snídaně v kombinaci s příjemnou obsluhou jsou to pravé ořechové pro těžká rána.

Chcete si odpočinout v příjemném prostředí a zároveň dobít baterky trochou toho báječného kamaráda všech vysokoškoláků (kofeinu) nebo pořádnou náloží sacharidů? Pak je Café La Fée pro vás to pravé! Tuto kavárnu najdete kousek od Horního náměstí na adrese Ostružnická 13. Celá kavárna od prvního momentu vypadá neskutečně útulně a malebně. Člověk si sem nepřichází jen rychle do sebe nalít kafe, aby mohl zase pokračovat v tom zdánlivě nikdy nekončícím zběsilém běhu, jemuž říkáme studium na univerzitě, ale také užit si svou chvilku klidu.

Tuhle chvilku klidu si můžeme prožít na pohodlné sedačce uvnitř nebo během prosluněných dní venku na zahrádce. Po výběru místa nás potěší rychlá a pohotová obsluha přinášející lístek. Odborníky a fajnšmekry pak nadchne uvození nabídky kávy, kde se můžou dočíst, z jakých zemí jsou kávová zrna přivezena, kde se praží a v jakém poměru je robusta a arabika. Kávu si tu pak vybere každý, najdete tu vše od ristretta přes café latté až po takové speciality, jako je café cassis, orange nebo amaretto.

Na své si tu ale přijdou i ti, kteří se pro hrnek kávy ještě nenadchli. Vybírat můžou z mléčných koktejlů, moštů, ledových i horkých čajů nebo třeba z  několika druhů limonád. Úsměv na tváři zde vykouzlí i milovníkům piva, ciderů nebo vína. V Café La Fée vás samozřejmě nezklamou, ani kdybyste si přáli něco silnějšího.

Ceny jsou vzhledem ke kvalitě, ochotě obsluhy a rozkošnému prostředí přijatelné. Za vynikající silné espresso se skleničkou vody (což považuji za samozřejmost) a malou chuťově přímo kouzelnou sušenkou jsem zaplatila 39 Kč. Takže pokud nejste, co se týče kávy, příliš vybíraví a spokojíte se se starým dobrým pressem jako já, a chcete-li si k dobré kávě dát i něco dobrého na zub, můžete se vejít i do stovky.

Co se týče toho „něčeho dobrého na zub“, máte na výběr z mnoha lahodně vypadajících dezertů, zmrzlin, sorbetů a několika druhů snídaní. Nasdídáte se tak, jak to máte rádi – nabídka jde od francouzských toastů, přes ovesnou kaši s ovocem až po vajíčka na několik způsobů. Můžete sem zaskočit i na nedělní brunch nebo na „kotel“ domácí polévky s pečivem.

Nakonec bych ráda ocenila ekologické snahy této kavárny, které můžeme zpozorovat v bojkotu plastových brček i v zapojení se do projektu Půjčte si kelímek. Což pro zákazníka znamená, že oproti záloze dostane plně recyklovatelný kelímek, který pak může vrátit v každém do projektu zapojeném podniku.

 

Foto: Magda Malá & Beáta Puškarová

 

Beáta Puškarová

Studentka prvního ročníku žurnalistiky a anglistiky. Studijní povinnosti mi nic moc neříkají, studentský život je na mnohem lepší úrovni. Miluju víno, kávu, nikotin, dobrou zábavu s přáteli, být sarkastická a upřímná (mluvím jako dlaždič). Motto - žiju z nikotinu a kofeinu pro deadliny!