Vyhledávání

KÁVÁRNY: CoffeeCat – podnik pro milovníky koček a kávy

Během naší každotýdenní snahy o nalezení těch nejlepších kaváren v Olomouci jsme narazily na další skvost. Alergiky nebo zaryté „pejskaře“ kočičí kavárnou nejspíš příliš neoslníme, ale myslím si, že tu stále zbývá ohromné kvantum lidí, kteří by ji navštívili se stejným nadšením jako já. Ti ji najdou ve Vídeňské ulici 20 (tedy kousek od Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky nebo od Šantovky).

Teď už ale k tomu hlavnímu, tedy ke kávě. Velice mě pobavily vysvětlivky v nabídce typu espresso dopio (dvojité), na druhou stranu si říkám, že ti méně znalí, co se druhů kafe týče, to ocení. Výběr je dle mého názoru dostatečný – od již zmíněného dopia, přes obyčejné presso až po labužnické caffé latte macchiato. Další výhodu vidím v tom, že si zde můžete k vybranému druhu kávy vybrat i příchuť (například vanilkovou, karamelovou nebo čokoládovou), díky čemuž se z obyčejného zdroje kofeinu stává výborný a neobvyklý dezert.

Pokud byste si ale skutečně přáli i nějaký dortík, kavárna vás rozhodně nezklame. Ba naopak – i ti největší kritici jistě ocení, že všechny řezy jsou domácí výroby. Rozmazlovat se zde můžete i smetanovou zmrzlinou, horkými jahodami, borůvkami a malinami. K pivu, vínu nebo třeba míchanému drinku můžete zobat pistácie, arašídy nebo mandle či zakousnout čerstvý toast. Neholdujete-li příliš alkoholu, můžete vyzkoušet mléčný koktejl s ovocem nebo se zmrzlinou či domácí limonádu.

Myslím si, že ceny vás mile překvapí, protože i přesto, že se zde nabízí „něco extra“, nejsou vůbec vysoké. Osobně jsem nadšená z toho, že se skvělý nápad neproměnil v něco odporně komerčního. Zdá se mi, že kočičí kavárna prospívá oběma stranám – jak kočičí, tak té lidské. Člověk si tu krásně odpočine, dobije baterky trochou toho kofeinu a jako bonus se ukáže přítulná kočička, která alespoň na chvíli odvede pozornost od všech starostí. Za to ji odměníte pohlazením a někteří velkodušnější pak třeba i tím, že jí poskytnou nový domov. Některé kočičky je totiž možné si adoptovat.

Takže pokud chcete pomoci nějaké „roztomilé chlupaté kouli“ v nouzi nebo jste dojíždějícím studentem a stýská se vám po vašem vlastním čtyřnohém miláčkovi, CoffeeCat je pro vás to pravé. Jedna malá užitečná rada na závěr – pokud se rozhodnete toto kouzelné místo navštívit, neberte si na sebe oblečení, na kterém jsou vidět chlupy.

 

FOTO: Kavárna CoffeeCat

 

Magda Malá

Jsem studentkou prvního ročníku české a španělské filologie. Nedokázala bych žít bez kofeinu a dobré literatury.