Vyhledávání

KAVÁRNY: And the story begins… with coffee!

Kvalitní káva, vynikající dezerty, relax v pohodlném křesle nebo uklidňující, do dokonalosti dovedené, prostředí? To vše najdete v kavárně s originálním názvem Long Story Short, která je součástí hostelu nacházejícího se v Koželužské ulici 945/31 (stačí pouze projít kolem Muzea umění a Vlastivědného muzea a cedule vás už bezpečně navedou).

Začala bych zhodnocením kávy, protože ta je u kavárny to nejpodstatnější. Když jsem se poprvé napila svého short blacku, pomyslela jsem si: „Káva – zabiják!“ To však ode mne není žádná kritika, naopak jsem naprosto nadšená. Hledáte-li opravdovou kvalitu, tady ji zaručeně najdete. Kromě malého espressa, které se skrývá pod tím „tajemným“ názvem short black, si zde můžete dát i jiné druhy kávy, jako například cappuccino nebo caffé latte. Svůj nápoj si můžete nechat trochu vylepšit perníkovým kořením nebo kakaovými slupkami. Pro opravdové labužníky se zde najdou i speciality podniku, například zlaté latte nebo irská káva.

Ti, kteří ještě nepodlehli kouzlu kofeinu, zajisté ocení výběr sypaných čajů značky Sonnentor. Vinaře pak jistě potěší široká nabídka vín. I milovníci piva si tu přijdou na své. Přejete-li si, co se týče alkoholu, něco speciálního, najdou se tu pro vás míchané koktejly a až zarážející kvantum tvrdého alkoholu.

Ale jak je známo, pít na prázdný žaludek se nevyplácí. Ani v tomto ohledu vás Long Story Short nezklame. Již zmíněná vysoká kvalita se tu totiž promítá i do jídla. Já vyzkoušela pouze jeden z dezertů, cloud cake, ale vybírat můžete také z hlavních chodů či polévek.

Požitek z jídla a kávy pak umocní skvělé prostředí a příjemná atmosféra dokreslená hudbou. Obě místnosti kavárny jsou prostorné, doladěné moderním uměním a spoustou živých rostlin. Někoho jistě potěší i malá knihovnička nebo možnost vypůjčení časopisů. Stačí se jen usadit na prostornou sedačku nebo do pohodlného křesla a užívat si chvilky klidu. Tu si zde však nejspíš nebudete moci dopřát každý týden, jste-li „pouze chudý student“, protože za kvalitu se platí.

 

Foto: Long story short

Magda Malá

Jsem studentkou prvního ročníku české a španělské filologie. Nedokázala bych žít bez kofeinu a dobré literatury.