Vyhledávání

Kalafa's Shuffle School pořádá kurzy pro začátečníky

V neděli 17. října v 17 hodin na Sudové ulici 5/16 v Olomouci byl zahájen nový kurz pro začátečníky, kteří se chtějí naučit tzv. shuffle dance. Jedná se o klubový energický tanec, kde hrají nejdůležitější roli nohy. Proslavil jej v roce 2009 hudební klip od LMFAO Party Rock Athem a poté v roce 2017 písnička od Mairee Papapa. Jeho chpreografie je poměrně náročná, často se jej lidé snaží naučit doma podle instruktážních videí na Youtube, ale kvůli složitosti kroků vyhledávají právě tyto kurzy.

Taneční školu shuffle dance založil Matyáš Kalafa. V současnosti má pod sebou 12 lektorů a kurzy pořádá v 8 městech České republiky. „Jsem strašně rád za úžasnou komunitu, která tady vzniká, a za každého, kdo k nám přijde a naučí se tancovat. Jelikož snad nikomu netrvalo naučit se základní kroky déle, tak vím jistě, že když budeš trénovat a vytrváš, tak se nebudeš bát zatančit si kdykoliv a kdekoliv,” uvádí na svých webových stránkách.

Na první hodině proběhlo seznámení s nejzákladnějšími prvky shuffle dance. Lektorkou byla Kateřina Horáková, která v minulosti několikrát obhájila titul vícemistryně České republiky ve street dance. Lekcí se bude konat celkem 6 a každá probíhá hodinu a půl. Protože je ale kapacita omezena jen na 14 míst, tým doporučuje se registrovat co nejrychleji po vypsání nových termínů.

Škola také pořádá workshopy a prodává své vlastní třička s logem. Lektoři a žáci společně objednávají lístky na festival Magnetic, kde se jim minulý rok povedlo vyfotit největší společnou selfie shufflerů.

Absolventka minulého ročníku se vyjádřila jasně: „Kurz byl poměrně náročný na fyzičku, hodina a půl je celkem nářez. Každopádně kolektiv fajn. Taky i proto, že trávíš čas s lidma se stejným koníčkem. Každá lekce byla přínosná.” 

zdroj: Facebook Kalafa’s Shuffle School a https://www.shufflekalafa.cz

Veronika Rédová

Jmenuji se Veronika, je mi 19 let a studuji prvním rokem obor Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Psát mě bavilo už od chvíle, kdy jsem se to naučila. Mimo to mám ráda hudbu, tanec a degustaci vína/piva s kamarády.