Vyhledávání

K tanci i poslechu. Váš Astronautalis.

V rámci programu Divadelní Flory se 19. května olomouckému publiku představil americký rapper známý pod pseudonymem Astronautalis.

Že českému publiku snad není nutné Andrewa Bothwella představovat, svědčil do posledního místa zaplněný sál Jazz Tibetu. Rapper, který ve své hudbě mixuje prvky hip hopu, indie rocku, trochy alternativy a kombinuje je s punkovou energií živých koncertů, rozehřál i se svojí kapelou celý prostor. Kolem mě nebylo člověka, který by si do rytmu chytlavých melodií aspoň nepohupoval hlavou.  

Astronautalis-1248

Astronautalis divakům přichystal průřez nejen svojí dosavadní tvorbou z alb Pomegrenate a This Is Our Science, ale přidal i pár songů ze zatím nevydaného alba, které je dle něho složité pojmenovat, protože jakýkoliv dobrý název se mu stejně přestane líbit a ještě milionkrát jej změní.

I na tomhle koncertu se posluchači, dle mého názoru, potýkali s mírnou neznalostí úprav jednotlivých skladeb, které v podání živé kapely zní jinak, než když si je Andrew sám pouštěl z počítače. Ale veškeré neznalosti byly vykompenzovány energií, která se vlnila celým klubem. Jediné, co kazilo radost účastníků koncertu byla absence jejich oblíbené písničky. "Jsem zklamaný, že Astronautalis nezahrál moji nejoblíbenější - The Wondersmith And His Sons," sdělil po koncertu své pocity student FF Filip. Při přídavku Andrew slíbil, že se brzo vrátí s novým albem. Doufám, že brzo znamená co nejdřív. 

Foto: www.fullmonezine.cz

[gallery columns="4" ids="20617,20614,20616"]