Vyhledávání

K čemu je muž stvořen

Muž je sympatické stvoření, které je předurčeno k mnoha věcem – třeba být hlavou rodiny, čůrat vestoje, efektivně nakupovat nebo fandit. Muž je totiž rozený fanda – jeho život se bez držení palců, výkřiků při výhře a krokodýlích slz při prohře zkrátka neobejde. Nejryzejší jádro všech fanoušků ovšem tvoří ti fotbaloví.

Fotbalový fanoušek vlastní povlečení, náramek a sadu triček s logem a barvami oblíbeného týmu, trenýrky a parfém volí zásadně z kolekce jeho oblíbeného hráče. Při odemknutí telefonu na něj mrká hvězda daného týmu a jako zvonění používá hymnu. Jestli si myslíte, že tu národní – kdepak. Hymnu jeho milovaného týmu přece.

Harmonogram života fotbalového fanouška se člení podle zápasů jeho oblíbeného týmu. Jakmile se hraje v pátek večer, nikdo a nic fanouškovi nezabrání ve fandění. Přítelkyně fanoušků to občas zkouší s takovými prkotinami jako: „V pátek máme sedmileté výročí, zajdeme si někam na večeři?“ nebo: „Lásko, ale vždyť jsme na ten pátek domluvili naši svatbu!“. Nicméně oddaný fanoušek se nenechá zlomit. Když se večer hraje, tak se hraje a přes to nejede vlak.

S blížícím se zápasem stoupá nervozita. Fanoušek kontroluje, jestli na nic nezapomněl – na stole před televizí leží mísa s brambůrky, řádně vychlazené pivo, týmová šála a – zeleninový salát. „Prosím tě, odnes si to lupení pro králíky, tady se nedá pořádně fandit,“ s koulejícíma očima povídá fanoušek své ženě, která salát se smíchem odnáší.

V průběhu zápasu lze u fanouška pozorovat častější změny nálad než u rodičky v šestinedělí. Emoce stříkají až na televizi, chvíli je za vola jeden hráč, hned zase druhý a po celou dobu je za vola rozhodčí. Řev při každém gólu probouzí i obyvatele vedlejší ulice. Fanoušek rozdává rozumy na všechny strany, na což přikyvuje i pes, protože pán je neoblomný a pes chce dostat večeři.

Vývoj následujících dní závisí pouze na výsledném skóre. Jakmile vyhraje fanouškův oblíbený tým, přítelkyně musí rychle vyžehlit „vítězné“ tričko s logem týmu, ve kterém fanoušek zítra půjde do práce/školy. Své okolí zahltí připomínkami všech zákroků, které v průběhu zápasu jeho milovaný tým provedl a své tchyni v euforii zavolá, že by k nim mohla zase přijet na víkend. Pokud dojde k prohře, fanoušek si bere dovolenou, aby svůj žal zpracoval doma. Z okna vyvěsí černou vlajku, pouští si zápas pořád dokola, aby zjistil, kde se stala chyba a odmítá jakýkoliv kontakt s okolím.

Tedy – až do dalšího zápasu.

Fotografie: https://cz.depositphotos.com/