Vyhledávání

Jde to i bez vajec! Upečte si jemnou bábovku s banánem

S dalším týdnem vám přináším i další tip, jak si zpříjemnit víkend eticky a přitom chutně. Protože k nedělní kávě prostě patří moučník, provoňte si dnes domov veganskou hrníčkovou bábovkou, při jejíž přípravě navíc upotřebíte rostlinné mléko. To, které jsme vyráběli minulý týden. Navíc poznáte, že i bez vajec upečete moučník jako od babičky.

Recept není složitý a suroviny jsou vesměs stejné jako na jakoukoli jinou bábovku, ale nepatrná změna, kterou provedeme, dodá naší dobrotě vláčnost a zajímavou chuť. Nachystejte si:

  • 1 a půl hrnku polohrubé mouky
  • 3/4 hrnku cukru krystal
  • 1 hrnek rostlinného mléka
  • 1/4 hrnku oleje
  • zralý banán
  • kypřící prášek do pečiva
  • špetku soli
  • kokos nebo strouhanku na vysypání formy

20150227_202607

Velikost hrnku zvolte podle formy, ve které budete bábovku péct. Pokud ji totiž naplníte po okraj, hmota by se mohla srazit. Můžete použít i další přísady, kterými vaši bábovku okořeníte, na příklad ořechy, kokos, rozinky nebo kakao. Také rostlinné mléko můžete pokaždé použít jiné, s každým druhem mléka bude bábovka chutnat jinak. Pro přípravu budete potřebovat zralý banán, který poznáte podle hnědých teček na slupce. Se zralým banánem se lépe pracuje. Pokud ale nemáte úplně zralý, nevadí. 

Posuňme se k samotné přípravě. V míse smíchejte všechny sypké přísady, přilijte k nim mléko a olej a pořádně vše promíchejte. Jako poslední přidáte rozmačkaný banán. Můžete ho rozmačkat vidličkou, ale buďte precizní, ať vám nezůstanou žádné větší hrudky. Případně jej můžete rozmixovat. Banán poté pořádné zamícháme do směsi.

20150227_203245

Jako poslední přidejte vámi zvolené ingredience na doladění, třeba kokos nebo ořechy. Já jsem použila borůvky. Chcete-li barevnou bábovku, rozdělte ji na díly, které obarvíte. Můžete zůstat u tradičního mramorového těsta, anebo si koupit potravinářské barvy a nechat pracovat vaši kreativitu. 

Těsto vlijte do předem vymazané a vysypané formy na bábovku a pečte zhruba třicet až čtyřicet pět minut na 180 až 200 stupňů. Bábovku průběžně kontrolujte, ať se vám nespálí. Jestli je hotová, poznáte zapíchnutím klasické špejle - těsto by se na ni nemělo lepit. Po dopečení ji nechte chvíli odstát a vychladnout, aby se vám nesrazila. Na závěr ji z formy vyklepněte. Hotový moučník můžete pocukrovat. Dobrou chuť!

20150227_215155

 

Hana Jínová

"Vedoucí" online vydání Heleny v krabici. Ztracený žurnalista, sakrastický historik, overthinker a nadšený milovník zvířat. Jako hlavní životní motto prezentuje "Peču, tedy jsem", pravda je ovšem jiná a dalo by se říct spíše, že má víc štěstí, jak rozumu. Což dokazuje i její bakalářský titul.