Vyhledávání

POZVÁNKA: Jazz Tibetem se ponesou zvuky disco-balkánu

Příští týden startuje v Olomouci festival Jeden svět, který vedle vybraných dokumentárních filmů na téma lidská práva také nabízí bohatý doprovodný program. Jedním z velkých lákadel, které si rozhodně nemůžete nechat ujít, je koncert kapely Circus Brothers. Odehraje se v příjemném prostředí Jazz Tibet Clubu v úterý 19. března od 21 hodin.


Ti, pro které není letošní rok v Olomouci jejich prvním, si na ně jistě pamatují z loňského Majálesu, kdy se jim podařilo roztančit Bezručovy sady ještě před samotnými hvězdami celého dne. Už jen to by pro vás mělo být důvodem vyhradit si úterní večer právě pro ně. Pro ostatní, kteří s kapelou ještě zkušenost nemají, mám pár dalších důvodů, proč ji neminout. Circus Brothers svůj naprosto osobitý zvuk složený z množství hudebních nástrojů, mezi kterými nechybí například klarinet, heligon, eufonium, housle, trombón nebo taky množství bubnů, sami pojmenovávají jako disco-balkán. Jak moc výstižné to je, poznáte hned po prvních pár tónech, které v úterní večer zazní. Na koncertě pocítíte neskutečný příval energie, která vás doslova pohltí. A zaručuji vám, že s nimi budete chtít tančit až do rána a budete si přát, aby každý song nikdy neskončil.    

Není proto divu, že se Circus Brothers velmi rychle stali žádanou kapelou na nejrůznějších festivalech, a zasloužili si tak právoplatné místo na české klubové scéně. Přesto je ale můžete potkat, jak hrají na ulici a kouzlí úsměvy na tváři všem kolemjdoucím. V loňském roce rovněž konečně vydali svoji desku #Vjeržim, na kterou jejich fanoušci tak dlouho čekali. Vstupné na jejich úterní koncert je krásných studentských 70 Kč a věřte, že za své peníze dostanete opravdu spoustu muziky! Tak se mrkněte na facebookovou událost, pusťte si pár jejich songů na youtube nebo spotify a hlavně doražte!

 

Foto: oficiální plakát Jednoho světa a archiv kapely

Lucie Kratochvílová

I když se tvářím, že tomu naprosto rozumím, tak většinu času nemám ani páru. Své problémy s prokrastinací vyřeším zítra. Pravdu hledám na dně lahve a má láska k vínu je nehynoucí a věčná. Úplatky beru.