Vyhledávání

KAVÁRNY: Jako doma v Sophie's Café

Vždy, když jsem pospíchala na Filozofickou fakultu, oči mi zalétly na šedý baráček s názvy Kavárna a Hotel. O Sophie’s Café jsem se dozvěděla na Instagramu. A právě ten mě donutil díky nádherným fotkám lahodných dortů, waflí a nápojů do této kavárny zavítat.

Už při vstupu do útulné kavárny člověka pohltí teplo domova a cítí se zde uvolněně. Vitrína s dortíky okamžitě upoutá pozornost, zejména milovníků sladkého, jako jsem já. Na výběr bylo ze šesti zákusků (což bylo šílené, protože jsem se nemohla rozhodnout). Pohodová atmosféra dýchá ze všech stran a k tomu dopomáhá i velice milá a vstřícná obsluha, což považuji za nejdůležitější.

Jídelní lístek je krásně rozdělený na to, co by si zrovna člověk dal. Nabízí zde spoustu teplých i studených nápojů, dezertů, ale také snídaní či polévek. V Sophie’s Café připravují kávu značky La Bohème, které jsem nemohla odolat. Zvolila jsem si tedy své oblíbené capuccino. A můžu říct, že jsem po dlouhé době měla doopravdy skvělou kávu. A co by to bylo za kávu bez něčeho sladkého? Objednala jsem si kokosový dort s lesním ovocem. Neskutečně mi chutnala ovocná náplň, ale těsto mi místy bez náplně přišlo suché. Každopádně snídani si dala má kamarádka. Ta si pochutnala na vaječné omeletě se slaninou a pečivem.

Sophie’s Café bych popsala jako kavárnu, která se navrací do doby našich babiček, a o tom mě přesvědčilo nádobí i nábytek. Takové malované talířky mívávala moje prababička, a to byl možná důvod, proč jsem se zde cítila jako doma. Také jsem byla doslova paf ze záchodových dřevěných dveří, které se zavírají na závoru, a také z umyvadla, kterým byl plechový lavor. Připadala jsem si, jako kdyby mi bylo zpátky šest let. Interiér je velice dobře promyšlený. Každý stůl má své soukromí a pro větší pohodlí jsou zde i křesla. Sophie’s Café má i zahrádku, která hostům nabízí houpací sítě k odpočinku.

Tuhle kavárnu přiřazuji ke svým oblíbeným tady v Olomouci a určitě se tu nejednou zase objevím. Za sebe tedy doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

Zdroj fotek: Nela Kadlečíková

Nela Kadlečíková

Nelze popsat na pár řádků složitou duši, která zbožňuje být amatérem. Její vášní je hudba a poznávání krás světa. Lehce nešikovná a hlavou často někde v oblacích.