Vyhledávání

Jaké stáže nabízí AIESEC?

S titulem vyleze ze školy kde kdo, ale zahraniční praxe v životopisu se cení dvojnásob. AIESEC již přes 60 let realizuje zahraniční stáže. Pracovní. Ohledně studijních je tady Erasmus.

AIESEC rozlišuje dva druhy práce, a podle toho také dělí svoji nabídku programů.

1) Rozvojová stáž

Jedná se o dobrovolnickou práci, při které stážista sice nevydělává peníze, ovšem poznává cizí kulturu, sbírá cenné zkušenosti a také pomáhá „zlepšovat svět“.

Časové rozmezí se pohybuje většinou mezi 6 až 8 týdny, díky čemuž můžou studenti vyjet o prázdninách mezi semestry, aniž by zameškali školu. AIESEC hradí ubytování i jídlo.

2) Profesní stáž

Zde již stážista dostává plat a rozvíjí své pracovní zkušenosti, ať už se jedná o vzdělávací stáž (výuka dětí i dospělých), manažerskou stáž (ekonomická praxe ve firmách) nebo technickou stáž (uplatnění v rámci specializovaného oboru).

Tato stáž se svojí délkou pohybuje spíše mezi 3 až 18 měsíci a často bývá vyžadována výborná znalost cizího jazyka a bakalářský titul. Stáže se můžou obecně účastnit i čerství absolventi, a to až do dvou let od ukončení studia.

Jak vyjet přes AIESEC

Odesláním přihlášky vyjádří student svůj zájem o některý z nabízených programů. Následuje krátké výběrové řízení, během kterého se ověřuje zájemcova způsobilost (jazyková a psychická) k pobytu v zahraničí. Následuje zaplacení vstupního poplatku za přiřazení do databáze. Z tohoto poplatku se účastníkovi hradí i účast na dvou seminářích: jednom přípravném před začátkem stáže a druhém reintegračním po návratu.

Cestu na místo si platí stážista sám. Tam již přebírá zodpovědnost zahraniční pobočka AIESEC. Po návratu ze stáže čeká účastníka kromě zmiňovaného reintegračního semináře, na kterém se dozví, jak zúročit své zkušenosti z ciziny při hledání zaměstnání, ještě napsání závěrečné zprávy o průběhu stáže.