Vyhledávání

Jak nadobro skoncovat s kouřením?

Chcete přestat kouřit a nevíte, jak do toho? Nebo jste se už pokoušeli a nedaří se vám to? V obou případech pomůže osobní internetový trenér. Takzvaný iCoach bude den co den dohlížet, jestli je vaše snaha dostatečná, bude vám radit, motivovat a dodávat vám podporu. Jak takový trénink funguje, bude možné si vyzkoušet na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se na brněnském výstavišti koná od úterý 1. až do čtvrtka 4. listopadu.

„Den s iCoachem“ budou na veletrhu Gaudeamus probíhat v rámci celoevropské kampaně Ex-kuřáci jsou nezastavitelní, jejímž cílem je pomoci mladým lidem přestat kouřit, anebo pokud již s kouřením přestali, podpořit jejich odhodlání se k tomuto zlozvyku již nevracet.

V úterý 1. listopadu budou v pavilonu F brněnského výstaviště u stánku číslo 74 hostesky informovat návštěvníky o tom, jak využívat internetové aplikace pro odvykání kouření, popř. na místě pomáhat zájemcům s registrací. Návštěvníci, kteří se do tzv. iCoache přihlásí, mají šanci vyhrát jednu ze tří poukázek na nákup produktů bio a zdravé výživy dle vlastního výběru. Stánek bude pro zájemce otevřen po celou dobu trvání veletrhu.

Iniciativa Evropské komise s příznačným názvem „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ je motivační program odvykání kouření probíhající současně ve všech 27 zemích EU. Jeho cílem je poskytnout podporu kuřákům, kteří jsou rozhodnuti s kouřením přestat, a zároveň také pomoci všem ex-kuřákům v jejich odhodlání se již k cigaretě nevracet. Kampaň je zaměřena především na mladé ve věku 25 – 34 let a jejím smyslem je upozornit na pozitiva, která život bez cigarety přináší. Právě snahou o pozitivní motivaci se tento projekt odlišuje od většiny předchozích protikuřáckých kampaní.

Pro více informací navštivte:

„Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“

www.exsmokers.eu/cz-cs/home

Portál EU o veřejném zdraví

http://ec.europa.eu

Veřejné zdraví – portál Generálního ředitelství EK pro zdraví a ochranu spotřebitele

http://ec.europa.eu/health/tobacco/policy/index_cs.htm