Vyhledávání

Jak na první pomoc? Neznáš-nezachráníš!

Tápete v první pomoci? Chcete si být jistí, jak zasáhnout v případě nějaké nehody? Netušíte, jak provést Heimlichův manévr? Spolek mediků LF UPOL připravuje pro všechny studenty UP oblíbenou akci „Neznáš-nezachráníš!“.

Neznáš-nezachráníš2

V pondělí 3. listopadu 2015 v 15:30 se v prostorách starých Teoretických ústavů LF UK (Hněvotínská 3) uskuteční již 3. ročník projektu s názvem „Neznáš-nezachráníš!“. Celá akce se dělí na 3 části – teoretickou, praktickou a zkušební.  

V teoretické části se posluchači seznámí se základy první pomoci, které budou vyučovat studenti 3. až 5. ročníku medicíny pod taktovkou Bronislava Klementy z KARIM FNOL. Dále proběhne přednáška právnické studentské organizace ELSA o následcích neposkytnutí první pomoci.

Druhá část kurzu umožní všem účastníkům vyzkoušet si své nabyté znalosti v praxi. Na figurínách dítěte i dospělého a dalších specializovaných pomůckách si přítomní nacvičí všechny důležité úkony pro záchranu života, např. vyproštění raněného z auta nebo stabilizovanou polohu.

Poslední blok proběhne jako praktická zkouška, při níž si zúčastnění ještě jednou ověří své vědomosti na simulacích dopravních nehod a jiných kolizí.

„Záleží nám na tom, aby si každý vše zkusil a získal základy první pomoci podle správných postupů. Proto je i počet účastníků limitován na 40,“ dodávají organizátorky akce Eva Mnacakanová a Tereza Hrabčáková. Je tedy nutné registrovat se předem na mailu urgentmedicina@spolekmediku.cz.

Další informace můžete najít na webu http://www.spolekmediku.cz/
nebo na https://www.facebook.com/events/411488355728447/ .

Fotografie: www.spolekmediku.cz