Vyhledávání

Iné Kafe vyprodalo Účko!

Sobotní večer v Olomouci se nesl ve znamení punk-rocku. Koncert slovenské kapely Iné Kafe v U-klubu byl beznadějně vyprodaný, lístky zmizely jen několik málo dní po začátku prodeje. A není se čemu divit. Tato v minulosti velmi oblíbená kapela, která ani po letech nečinnosti neztratila na popularitě, ohlásila comeback. A právě Olomouc se stala jedním z mála měst, v němž bylo pokřtěno nedávno vydané album „Právo na šťastie“, na které si fanoušci museli počkat celých osm let.

Již po příchodu do klubu bylo jasné, že koncert bude stát za to. V celém Účku nebylo prakticky k hnutí. Šatna byla naprosto plná a propagační předměty kapely zmizely téměř okamžitě. V devět hodin začala hrát punk-rocková kapela „Nohow“ z Uherského Brodu. Publikum bylo nadšené. Dalo kapele najevo své sympatie, byť jim byla třeba neznámá.

Něco po půl desáté se konečně všichni dočkali a Iné Kafe začalo hrát. Kdo přišel pozdě, měl smůlu a nic neviděl, protože na prostoru před pódiem bylo natísněno neuvěřitelné množství lidí.  Asi po dvaceti minutách to vypadalo, že v kotli před pódiem se začne „pogovat“. Ovšem „pogařům“ nebylo přáno a byli umravněni lidmi v jejich bezprostředním okolí. Nutno dodat, že se jednalo většinou o zástupkyně něžného pohlaví.

Po několika písních přišel na řadu křest samotného alba. Křtilo se poněkud netradičně – polibkem, který album dostalo od jisté Zuzany z publika.

Během té hodiny, co „Kafáči“ hráli, zaznělo kromě nových songů také pár hitovek, jako třeba Růžová zahrada, Ráno, nebo Úspešně zapojení. Po naléhání publika se kapela vrátila na pódium a hrála ještě asi dvacet minut, přičemž zahrála publikem oblíbený song Spomienky na budúcnosť. Celý koncert zakončili Záverečnou.

Kapela potvrdila, že stojí za to, co před lety, a že má energii na to, aby pokračovala v hraní ještě pár dalších let. I když přece jenom to chvílemi vypadalo, jako by si kapela přijela odehrát to svoje a dál ji to nezajímalo. Chyběla tam jakási živočišnost a nadšení.

[gallery link="file"]