Vyhledávání

Improvizace na periferii města

Již po šesté ovládne město Olomouc festival Týden improvizace. Originální kulturní akce nabízí tento rok nevšední představení nejenom divadelních souborů, ale také práci výtvarníků nebo vystoupení hudebních skupin.

Dramaturgický cíl pořadatele, Divadla Konvikt, je přesunout umění z centra města na jeho periferii. Tento rok se „jevištěm“ Týdne improvizace stane ulice Sladkovského, kde společenský život zcela odumřel v důsledku silniční výstavby. Záměrem celé akce je oživit okrajovou část hanácké metropole a přilákat ke kulturnímu dialogu její obyvatele.

Stálicí programu prvních tří dnů Týdne improvizace bude Výtvarné sympozium. Výtvarníci budou tvořit projekty přímo na ulici Sladkovského, která jim bude sloužit také jako hlavní zdroj inspirace. Tvůrčí práce začnou během sobotního rána a zakončeny budou pondělní vernisáží v 17.00 h, před divadelním šapitó na ulici Sladkovského. Ve stejném časovém sledu bude probíhat v Uměleckém centru UP instalace zvaná Luckywaste. Pod touto značkou se skrývá Dagmar Štrosová, která originálně využívá staré skleněné lahve a tvoří z nich šperky i objekty do interiérů. Vernisáž začíná v pondělí 3. října v 15.00.

Instalace Luckywaste

A co se divadla týče…

Stěžejní program tvoří samozřejmě představení divadelních a improvizačních souborů. Z domácích souborů se představí olomoučtí Na cucky. Ve spolupráci se Slovanským Tyátrem vytvoří pouliční představení Tajemný pochod. Divadlo Bufet láká na představení s názvem Prasečiny, kterése odehrává na palubě autobusu. Kdo nečetl Děti z Bullerbynu? V režii Jakuba Vašíčka se rozehrává epilog Lisy a spol. aneb Přijďte si užít Bullerbyn po letech v loutkové podobě. Lotyšská skupina Nomadi Companyrozehraje pomocí prvků fyzického divadla osobnost britské autorky Sarah Kane. Představení ušité na míru venkovnímu prostředí se odehraje v Bezručových sadech, kde skupina NANOHACH ve spolupráci s Leou Švejdovou předvede taneční vystoupení Písečná žena.

V celém programu nesmí chybět improvizační skupina O.L.I.V.Y., která předvede improshow na divácké téma, což je výzva nejenom pro účinkující, ale také pro kreativní návštěvníky. Po celý týden je k vidění tzv. Sladkovského stěna, tedy výtvarná instalace okruhu umělců okolo galerie Photogether. Večery v divadelním šapitó obstarají DJs a další hudební koncerty se odehrají v prostorách S-Cube. První dva dny Týdne improvizace jsou navíc zadarmo!

Týden Improvizace 2011 probíhá ve dnech 1.- 5. října 2011. Podrobný program, informace o cenách představení a místech konání najdete na oficiálních stránkách celé akce www.tydenimprovizace.cz

Pozvánka: http://www.facebook.com/event.php?eid=269571959722377

Zdroj: www. Tydenimprovizace.cz