Vyhledávání

Horory ve Zbrojnici

Nebaví vás všední příběhy obyčejných lidí ani nasládlé pohádky? Bojíte se rádi? V tom případě máme něco přesně pro vás!
Už v úterý 5. listopadu proběhne další tematické čtení ve Zbrojnici. Tentokrát se pozornost všech organizátorů i návštěvníků obrátí k hororům. Celá akce se bude konat od 19 hodin v klubovně ve Zbrojnici v prvním patře. Účastníci si samozřejmě mohou akci protáhnout jak jen chtějí, ale je důležité vědět, že knihovna v deset hodin večer zavírá. A jak to vůbec bude probíhat?

"Přineste s sebou svou oblíbenou knihu a představte ji ostatní čtenářům v krátkém úryvku. Popovídejme si společně o vašich oblíbených autorech, zápletkách a o tom, co vás na tomto žánru přitahuje," zní oficiální pozvánka na FB. Součástí celé akce bude i soutěž o knihu a malé občerstvení.
Rozhodně však nejde o první takovou událost ve Zbrojnici. Čtenáří už měli možnost účastnit se večerů na téma detektivek, sci-fi nebo fantasy. I hororový večer se koncekonců uskuteční podruhé. Takže pokud jste to poprvé prošvihli, máte znovu šanci.

A s čím přijít seznámit ostatní hororové nadšence? Inspirovat se můžete některými z letošních novinek.

Strážci – Jon Steele

(zdroj obrázku: www.cdbd.cz)

 

Odvěký boj andělů s démony se dostal až na zem. Konkrétně do švýcarského Lausanne. Hlavní postavy zdánlivě nic nespojuje – příběhy luxusní společnice Katherine, alkoholu holdujícího detektiva Jaye Harpera a Marca Rochata se ale protnou dříve a neobvykleji než by chtěli.

Bobby Conray vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy – Joe Hill

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy

(zdroj obrázku: www.albatrosmedia.cz)

Soubor děsuplných povídek, ze kterých čiší napjatá atmosféra. Nikdy nevíte kdy na vás zaútočí dravec přímo a kdy naopak ze zálohy. Rafinovaná nepředvídatelnost patří k největší kvalitám Bobbyho Conraye.

 

Temnou chodbou - Lois Duncan

Temnou chodbou

(zdroj obrázku: www.knihcentrum.cz)

 

Šestnáctiletá dívka a tajemná internátní škola. Kit Gordyová byla přijata na prestižní školu na americkém venkově. Spolu s ní už jen další tři dívky s dříve netušeným uměleckým nadáním. Pocity úzkosti a vtíravá hudba přicházející jakoby odnikud Kit přesvědčují, že s domem není něco v pořádku. Zvlášť když se v nedaleké vesnici povídá, že v domě straší..

A pro ty, kterým nevadí číst v angličtině, je tady něco od skutečného krále hororu.

Dr. Sleep – Stephen King

(zdroj obrázku: www.stephen-king.cz)

 

Pokračování legendárního The Shinning (Osvícení), tentokrát v hlavní roli s Dannym Torrancem. S tím Dannym, který jako malý chlapec přežil šílené běsnění svého otce v hotelu Overlook. Letos jde již o druhou Stephenovu knihu (po Lunaparku/Joyland, vydaném v červnu). Vydání obou knih v ČR ještě není stanoveno.

Autor: Pavla Hloušková