Vyhledávání

Hon na síť Eduroam

V celých prostorách Univerzity Palackého v Olomouci je k dispozici bezdrátová internetová síť. Kolika lidem se podařilo připojit bez větších komplikací? A kolik z vás internet nepoužívá, neboť jste svůj boj s ním vzdali?

Rozhodla jsem se náš „upolácký“ internet vyzkoušet. Mám hned několik důvodů. Bydlím na privátu až u nádraží a mezi výukou mám několikahodinové pauzy. Také nevlastním měsíčník, neboť chůze je pro mne momentálně jediný pohyb. Prostě mě nebavilo běhat až čtyřikrát denně na byt, téměř dva kilometry, jen abych zkontrolovala, jestli mi něco náhodou neodpadlo. Odhodlala jsem se tedy vzít si „noťas“ do školy a v oné mezeře si zajít posedět do knihovny, v klidu se připojit na internet a zkontrolovat, co je nového.

Slyšela jsem holky, které si povídaly na chodbě, že stačí jen na portále vložit heslo na wifi a všechno pak funguje. Doma jsem tedy zadala své heslo a po příchodu do školy očekávám situaci: napíšu jméno, heslo a bude internet. Opak byl ale pravdou. Zkoušela jsem to zadávat několikrát, ale k síti se stále nedaří připojit. Řekla jsem si proto, že zajdu do počítačové učebny ve Zbrojnici a zkusím na netu najít nějaký návod. Ano, takže jsem seděla v počítačové učebně před monitorem, ze kterého jsem luštila správný postup, a vedle něj byl zapnutý notebook, v jehož vnitřnostech jsem se snažila nastavit správné vlastnosti sítě. Marně.

Poté, co jsem přišla domů, svěřila jsem se příteli se svým problémem. Protože je informatik, dokázal mi pomoci. Ačkoli se v té době nacházel v Brně, dálkový přístup, který si prozíravě ke mně nainstaloval, mu dovolil hýbat mou myší na mém monitoru. Po krátké době síť Eduroam nastavil a já se těšila, že se ve škole budu moci připojit.

Ve škole: Kliknu. Suverénně a sebevědomě vložím uživatelské jméno a heslo. Poté následuje opět hláška: „K síti se nelze připojit.“ Tak kde jsme? Píšu příteli, že to zase nejde! Ptá se mě, jestli tam není náhodou místo Eduroam není napsáno Eduroamg? „Tak oni jsou dva,“ pomyslím si. Takže ted se to bude muset nastavit celé znova? Ano.

Po celodenním boji Eduroam/g podlehl.

Jaké jsou vaše zkušenosti z připojením? Měli jste podobné problémy, nebo jen přeháním?

Přijďte podpořit Helenu 21. listopadu do S-cube, kde má svůj večírek! Více zde.