Vyhledávání

Hitmakeři z Valmezu Mňága a Žďorp rozpálili S-klub!

S-klub si pro své návštěvníky připravil opravdu našlapaný program na jaro. Začátkem měsíce hostil pražskou alternativní kapelu Tata Bojs, kterou Helena také navštívila, v těsném závěsu za nimi Mňága a Žďorp!  Dnes se podívame, jaký byl koncert hitmakerů z Valmezu!

S-klub samozřejmě i po zbytek března bude valit jednu pecku za druhou – přijedou Hentai Corporation nebo Monkey Bussiness, na které se s Helenou můžete podívat i vy! Stačí k tomu jediná fotka – více informací zde. Teď už ale zpět ke koncertu. I když je S-klub poslední dobou středobodem olomoucké koncertní scény, pivko za půl Karla IV. je něco, na co si asi budu muset ještě zvyknout. Za všechna jména, co organizátoři z S-ka přivážejí do Olomouce, jsem ale ochotna jim to odpustit.

„Jsem dost zvědavá, co zahrají, ale ať už to bude cokoliv, moc se těším,“ prozradila mi u baru fanynka rockové kapely z Valmezu Bára. Netrvalo dlouho a kapela fanoušky srdečně přivítala první písní z alba Dutý ale free. „Některý otázky si už prostě nekladu. Například si nekladu otázku: má i pitbullteriér nárok na lásku? No jasně, že má!“ pozdravil publikum frontman Petr Fiala.

I když kapela v minulém roce vydala úspěšné album Třínohý pes, jehož ilustrace se po celou dobu koncertu vznášela nad kapelou, setlist se skládal převážně ze známých evergreenů, které si publikum mohlo s radostí s kapelou zazpívat. Protože, přeci jen, svět je jenom hodinový hotel a občas je pokoj každého z nás studený a prázdný a je třeba ho vyplnit špetkou radosti.

Velkou radost ze strany publika si získala píseň nahrávaná až na druhém konci světa, ovšem s notnou dávkou domoviny – Rodné lány z desky Made in China, stejně tak píseň Začátek a konec ze stejné desky. Kapela energicky valila jednu pecku za druhou a nedávala na sobě znát ani špetku únavy. Fiala samozřejmě nezklamal a své hraní na kytaru a zpěv neochudil o bohaté a kreativní taneční figury i příležitostnou akrobacii s tamburínou.

Nechyběla ani kultovní Písnička pro tebe, známá snad ze všech českých rádií, anebo píseň pojmenovaná po slavné tanečnici a agentce Matě Hari, se kterou jsme se společně proletěli nad Kalahari. Ačkoliv se sál S-klubu s ubíhajícím časem měnil v saunu, fanoušci si kapelu přesto vytleskali a vykřičeli dvakrát zpět na pódium. Protože co by to bylo za koncert Mňágy bez písně všech poutníků Cesta a hlavně všech párů se zlomeným srdcem Měsíc a kultovní Nejlíp jim bylo.

I když má kapela již své roky, rockový náboj určitě neztrácí. Mňága i po letech a nahraných albech stále šlape jako skvěle namazaný stroj a jsem si jista, že na poli české hudby má své nezaměnitelné místo. Koncerty Mňágy jsou alespoň pro mě zdrojem obrovské energie, která se mě drží ještě několik následujících dní.

A hlavně nezapomínejte, že občas je třeba být dutý ale free, protože výhledově budeme všichni šťastní. I cesta může být cíl. ♥


Zdroj fotografií: Katka Holubová

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥