Vyhledávání

Global Village: Kus světa pod jednou střechou

Už jste slyšeli o organizaci AIESEC a akci Global Village? Určitě vám tyto pojmy nejsou zcela cizí, obzvlášť pokud rádi cestujete, poznáváte jiné kultury, seznamujete se s novými lidmi a nestydíte se otestovat své jazykové dovednosti. Ale pro přiblížení všem ještě nezasvěceným – Global Village je velká oslava kultur z celého světa. Lidé z různých zemí představí své národy přes zpěv, tanec, jídlo, zvyky, kostýmy, hudbu a tradice. Doslova přináší svět pod jednou střechou. „Global Village je nejen o cizích kulturách a výborném jídle, ale hlavně o příjemně stráveném čase se skvělými lidmi, takže určitě neseďte doma a nenechte si to ujít!“ komentuje prezident olomoucké pobočky AIESEC Adrian Szabó.

Tato akce je spjata s vizí organizace AIESEC o míru a naplnění potenciálu lidstva, neboť podporuje sociální soudržnost a kulturní porozumění. Oživuje obecnou koncepci, že svět je "globální vesnice" a inspiruje lidi k pochopení a docenění jedinečnosti a rozdílnosti, což dále přispívá k míru.

global_logo-650x487

Pokud je vám toto smýšlení o světě sympatické, jste srdcem dobrodruh, ale stále váháte, jestli a kam vycestovat, určitě zavítejte na setkání Global Village ve středu 25. února v 18 hodin na Kolej Bedřicha Václavka. Budete mít možnost poznat 6 zahraničních stážistů z Mexika, Taiwanu, Brazílie, Ukrajiny, Gruzie a Filipín, kteří vám představí svou zemi, a můžete se jich zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Třeba se i dozvíte, co si cizinci myslí o Česku a jeho obyvatelích. Procvičíte si nejen angličtinu, ale také španělštinu, čínštinu nebo ruštinu. A navíc pro vás budou mít někteří stážisté připraveno i jejich oblíbené domácí jídlo. Tak určitě neváhejte a přijďte poznávat svět trochu netradičním a komorním způsobem!

Foto: muhaise.com