Vyhledávání

Festivalový podzim s MFDF Ji.hlava začíná

Máme poslední říjnový týden a jako každý rok to znamená začátek filmového festivalu MFDF Ji.hlava. Kdo z vás tento festival nezná, tak se jedná o Mezinárodní festival dokumentárních filmů. Letos se koná už 22. ročník s tématem „Paměť“.  


Festival, který se odehrává ve městě ležícím na spojnici mezi dvěma velkými městy, Prahou a Brnem, dnes slavnostně zahájí snímek – Máme na víc o předvolební prezidentské kampani Michala Horáčka.
Začátek celého filmového týdne začíná dnes 25. 10. a končí 30. 10., což znamená, že máte celkem šest dní na to dorazit a užít si dokumenty naplno.

Letos je připraveno celkem 327 filmů, které se budou promítat ve více než pěti kinosálech a dalších prostorách.
Oblastní galerie Vysočiny je jedním z center festivalu, kde si můžete zakoupit upomínkové předměty, ale také se zde vyzvedávají akreditace. Plná cena akreditace na všechny dny je 900 Kč a pro studenty pouze 350 Kč, s čímž už se dá pracovat.

Hlavním promítacím místem je jako každý rok DKO, kde jsou dva promítací sály. Právě v DKO se odehrává jak slavnostní zahájení, tak i ukončení festivalu. Asi pět minut chůze odtud je další promítací prostor, a to v Kině Dukla, zde jsou také dva sály a nechybí ani kavárna. Celková dostupnost festivalových míst je udělaná skvěle. Všude se dostanete pěšky, kinosály jsou od sebe vzdálené cca 10 minut.

Pro ty z vás, kteří Jihlavu neznáte a máte strach, že se v ní ztratíte, nemáte se čeho obávat. S tímhle vším organizátoři počítají - nejen kvůli tomu, že do Jihlavy jezdí lidé z celé republiky, ale také proto, že velké množství návštěvníků přijíždí ze zahraničí, jak diváků, tak i novinářů a tvůrců filmů. Všechna festivalová místa jsou propojená bílými čárami na chodnících. Následuj čáru a neztratíš se.

Bohatý je také doprovodný program. Spousta kaváren po Jihlavě s festivalem spolupracuje a i samotný festival má vytvořená místa pro afterparty a zábavu mezi filmy. A aby nikdo nezapomněl na film, na který touží jít, je vytvořená aplikace, kde si vyberete svůj program. Vidíte v ní všechny časy filmů, kde se promítají a o čem zhruba jsou.

Tak pokud nemáš žádný plán na víkend, neváhej a doraž. Festivalová atmosféra tě pohltí a nepustí.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách festivalu.

Foto: http://www.ji-hlava.cz/

 

Gabriela Sýkorová

Studentka žurnalistiky. Totální milovník jídla a kafe. Hrozný nadšenec do filmů a seriálů.