Vyhledávání

Dotknout se budoucnosti

Touhu nahlédnout do budoucnosti má snad každý pozemský tvor. A kdo říká, že ho to nezajímá, pravděpodobně lže. Existuje spousta možností, jak svou zvědavost nakrmit, a to výkladem z karet, věštbou z ruky či magické koule nebo zavoláním do esoterického pořadu. Ale většina lidí sklouzává spíše k levnější variantě – k online horoskopům.

Právě horoskop na Seznamu je jednou z mých stránek, které rozklikávám častěji než Moodle. Jakmile ráno vstanu, hbitě beru telefon do ruky a hltám každé slovo. Občas si pro ověření skočím do obchodu pro časopis a porovnávám. Občas si nadávám, proč to čtu (zejména když mi hvězdy nepřejí). Pravdou je, že negativní věci psané v horoskopu se mi tedy krásně vyplňují. Pravděpodobně to bude tím, že se na ně zaměřuji. Přesně jako minulý týden, kdy Blížence čekal týden blbec. To jsem odmítala jet i do Olomouce, protože jsem už v hlavě měla vyhrocené scény jako vystřižené z dramatického filmu.

Naopak pozitivní zprávy pak ve mně vyvolávají to, že mám často hlavu v oblacích. Brzy najdete svého potencionálního partnera pro život. No uznejte sami, taky by se vám při tom tajil dech, oči zářily štěstím a v hlavě zněla otázka: „Že by už horoskop přestal lhát?‘‘ A tak šmátrám pohledem po všech, kteří mají husté kudrnaté vlasy jako Shawn Mendes, upřímné velké oči a na nohou Chelsea boots (samozřejmě přeháním). Ještě předtím, než bych se s takovým mužem dala do řeči, zjistila bych si jeho znamení a ascendent. Přes to nejede vlak! Přece se musíme shodovat ve všech aspektech v horoskopu a patřit k sobě. Náznaky potencionálního partnera se ale nedostavují. V tento moment horoskop nesnáším.

Jenže nahlédnout do budoucnosti čtením horoskopu Blížencovi nestačí. Už dlouho mě to táhlo ke kartářce, a tak jsem k ní nespočetněkrát zavítala. Pro ověření jsem jich navštívila víc a porovnávala svou budoucnost. Můžu říct, že skoro všechny věci, které mi prozradily, se později skutečně staly.

Některé se stát mohly, ale svým rozhodnutím jsem je změnila. Myslím si, že člověk svým rozhodnutím a chováním může změnit spoustu věcí. Důležité je, aby všechno dělal srdcem a intuitivně věděl, že je to pro něj správné. Jenže stejně tu jsou věci, které zkrátka nezmění, a podle mého názoru je má v rukou osud, protože všechno, co se má stát, má svůj důvod. I když je to špatná věc, tak i to člověka posouvá dál, i když to bolí. Život se zkrátka musí přijímat se vším všudy a hlavně žít teď a tady, protože být uvězněný v minulosti nebo dumat nad budoucností, okrádá člověka o to nejdrahocennější – o čas.

 

Zdroj fotky: higherperspectives.com, pexels.com

Nela Kadlečíková

Nelze popsat na pár řádků složitou duši, která zbožňuje být amatérem. Její vášní je hudba a poznávání krás světa. Lehce nešikovná a hlavou často někde v oblacích.