Vyhledávání

Do Olomouce zavítali Hentai Corporation

Chtěli byste slyšet zpívat Karla Gotta trash metal? Ve skutečnosti asi docela nereálná představa. Ale na koncertě kapely Hentai Corporation 15. 10. v Olomouci se nejednalo o nic výjimečného. Během ladění nástrojů je tak k poslechu „Božský“ popík smíchaný s pekelným metalem. Tentokrát to byla píseň Kávu si osladím. 

DSCN2545

Předtím, než pódium ovládli Hentai Corporation, se na nás vyvalil ještě metalový nářez kapely Madgod. Mladí Šumperáci měli v publiku i své skalní fanoušky, ale v globálu se jednalo spíše o zahřívací kolo. Madgod začali hrát asi s půlhodinovým zpožděním, ale přesto stihli předvést zajímavý výkon. Hlavně spojení agresivního zvuku nástrojů, metalového screamingu a jemného zpěvu kytaristy vytvořilo zajímavý celek. Vystoupení trvalo asi tři čtvrtě hodiny a skoro stejně dlouhou dobu trvala výměna veškeré aparatury. Před začátkem koncertu Hentai Corporation se taky mezi prostorem pro fanoušky a pódiem objevily železné zábrany. Těžko říct, jestli měly chránit kapelu před posluchači, nebo naopak.

Přesto mě ještě před začátkem jejich vystoupení  čekal šok. Už ani nespočítám, kolik lidí si vyděšeně klepalo na čelo při zmínce, že chci jít na koncert Hentai Corporation, a kolik lidí se mě snažilo odradit hrůznými historkami o nechutném chování členů kapely. O to zajímavější bylo zjištění, že tomu tak nemusí být vždy a všude. „Promiňte, pardon, s dovolením…,“ řekl chlápek, který se opatrně prodíral davem s klávesami a další aparaturou a nebyl to nikdo jiný, než člen té hrůzné nevychované kapely.

Na pódiu se ale vše vrátilo do "normálu" a o vulgarity a posměšky nebyla nouze. „Ty vole. Tak na takhle malým pódiu jsme hráli naposled někdy v roce 2008,“ zahájil koncert frontman kapely Radek Škarohlíd. Neodpustil si ani narážky na to, že valná většina posluchačů byli studentíci s knížkama. Ale fanoušci očividně věděli, do čeho jdou a nenechali se zahanbit. „Radši zpívej!,“ ozvalo se odkudsi z publika. A tak začali.

Hned první píseň „Would you give me more?“ odstartovala běsnící dav, který se už v refrénu proměnil v solidní pogující kotel. Už na začátku jste si tedy museli vybrat, jestli uvidíte, uslyšíte, ale necháte se zmítat v nevyzpytatelném klubku, kde jste velmi snadno mohli přijít k úrazu, nebo se stáhnete do bezpečí, na úkor ostatních koncertních požitků. Ale ani tento koncert se neobešel bez technických problémů. „Hej, hej. Nefunguje mi odposlech. Někdo mi tady normálně přehryzal kabel, tady dvacet cenťáků. Nějakej bobr mi to tady přehryzal pindíkem. Nic neslyším. Půjde to nějak spravit?... Ne? Aha. Tak mi to hoď k bráchovi, protože jinak to nepůjde,“ prohlásil frontman hned z úvodu.

I když se tento problém podařilo alespoň provizorně vyřešit, objevil se další. „Vy jste tady udělali takovou mexickou vlnu, že jste nám normálně rozpůlili klávesy. Tyvole, to je dražší než můj život tahleta věcička,“ oznámil asi v polovině koncertu Škarohlíd. I přes to však zazněly snad všechny nejznámější hity jako No more love, Tragedy of uncle Hitler, Dr. Zaius, The River a mnoho dalších. Nechyběly ani již tradiční vtípky na kapelu Kryštof, fanoušky, nebo ostatní členy skupiny.

[caption id="attachment_26443" align="aligncenter" width="670"]Turné Hentai Corporation Turné Hentai Corporation[/caption]

Celý koncert pak Hentaiové korunovali písní Zubatá. Coveru od Pražského výběru, který jednohlasně zpívali i všichni v hledišti. Ještě, ještě! Skandovali posluchači, ale byli jsme odmítnuti. „Vy jste se snad zbláznili! Tady už dva lidi hodinu drží klávesy! Konec.“ Nakonec jsme se však dočkali alespoň a capellového nášupu přetextované písně Báječná ženská do hentai stylu. Michal Tučný by asi moc nadšený nebyl.

Po dalším přestavování nástrojů nastoupili ještě, celý večer uzavírající, Breaking the cycle. Metalcorová kapela z Přerova. Ale díky tomu, že Hentai hráli jako prostřední, bylo jasně znát, že právě oni jsou hlavními tahouny celé akce. Nejde sice říct, že by už na poslední kapelu nikdo v klubu nezůstal, ale posluchačů výrazně ubylo. Dokonce i pogeři zbyli jenom čtyři, zato jeden pořádně agresivní. Ostatní si museli odnést hned několik modřin. Na konci večera už ale nejspíš na všechny padla únava, a tak se atmosféra uklidnila.

Hentai Corporation jednoznačně táhli celý večer, ale i ostatní, pro mě dříve neznámé kapely, byly zajímavé. Škoda jen malého prostoru a špatné akustiky, která v přeplněné Patnáctce udělala své. Výkony kapel by tak mohly být hned o několik úrovní výš.

Hentai Corporation si můžete poslechnout i v dalších třinácti městech na jejich turné.

Zdroj: Kamil Dočkal; www.bandzone.cz; www.facebook.cz