Vyhledávání

Dlouhé vlasy – božské utrpení

Mnoho žen si potrpí na své dlouhé vlasy. Tedy – většina žen. Vlasy jsou korunou krásy (dokonce se to rýmuje), zdobí ženu a činí ji přitažlivější. Pokud fouká vítr, žena se cítí sexy a okouzlující, protože jí vlají vlasy. Pokud vítr nefouká, žena se cítí sexy a okouzlující, protože jí drží účes, který si ráno hodinu vytvářela. Ale jak je to s nimi ve skutečnosti?

Představy o životě s dlouhými vlasy se diametrálně odlišují od skutečnosti. I na základě reklam je propagován předpoklad, že pokud má žena dlouhé vlasy, je to jako sen. Jsou přece tak husté, že by vystačily na tři culíky (nebo pět copů), jsou krásné a na dálku září životem (ať už to znamená cokoliv).

Jejich barva je od přírody dokonalá (žádná „myšina“, kdepak), jsou lesklé a při použití správných přípravků rozhodně nejsou „zatížené“ – ovšem význam tohoto pojmu zůstává utajen i těm největším vlasovým mágům. Takové dokonalé vlasy se zároveň nikdy netřepí, perfektně drží tvar za každých okolností a všem okolo působí jen radost.

Ve skutečnosti je to krapet jinak.

Opravdu hustými vlasy disponuje pouze vyvolená skupina žen, která je v nemilosti, protože jí všechny ostatní dámy závidí. Aby byly vlasy aspoň trochu lesklé, musí si do nich majitelka aplikovat pečující olejíček, díky kterému vypadají přímo omamně mastné. Roztřepené konečky se úzkostlivě zastřihují nůžkami, jen aby někdo nepoznal, že se žena bojí jít ke kadeřnici.

Barva je taková nijaká a po umytí zázračnými přípravky rozhodně nezáří jako v reklamě. Takže když si člověk uvědomí, že má na hlavě tři chlupy, které střeží před ďábelskými střihači jako drahocenný poklad, při větrném počasí jich má plnou pusu (jinak leží poklidně a asexuálně splihlé), není to až tak růžové.

A aby toho nebylo málo – vlasy neustále padají. I když už to vypadá, že na hlavě nic nezbyde, stále se najdou další a další, které odmítají setrvat na předem určeném místě bydliště. Žena je potom ostatními osočována, že kvůli jejím vlasům je zase ucpaný odtok sprchy a že se musí 45x denně zametat.

Život s dlouhými vlasy rozhodně není jednoduchý. Ale znáte to… Když je miluješ, není co řešit.

Fotografie: https://www.theodysseyonline.com/the-9-struggles-of-long-hair