Vyhledávání

Divotvorná zahrada se stala emblémem Flory

Výstaviště Flora je nedílnou součástí Olomouce. Každoročně je navštěvují tisíce lidí z celého Olomouckého kraje a jiných částí České republiky a jinak tomu nebylo ani letos. Jarní etapa výstavy odstartovala ve čtvrtek 24. dubna otevřením nově zrekonstruovaného pavilonu A. Mnoho úspěšných vernisáží, spousta obdivovatelů květinových zázraků, i návštěva ministra zemědělství Mariana Jurečky a primátora města Olomouce Martina Majora, to vše byla letošní jarní Flora.

IMG_7707_1

Floru jsem navštívila v sobotu dopoledne, kdy mezi lidmi nebylo k hnutí. Všude byly davy nadšenců, obchodníků a vystavovatelů. Divotvorná zahrada, jež se rozprostírala v prostorách pavilonu A, se stala symbolem letošní etapy. Kdo viděl, ví, o čem mluvím. Byl to skvost, oči nevěděly, kam se dříve podívat. Květinové expozice se představovaly v celé své kráse v levitujícím okouzlujícím stylu. Orchideje a lilie seděly na pomyslném trůnu nejkrásnějších okrasných rostlin na celé Floře.

Dále v pavilonu A probíhala soutěž o nejnápaditější svatební kytici v kategorii Junior a Senior. Návštěvníci se také mohli pokochat rozličnými jezírky s rybami a samozřejmě nakupovat všelijaké rostliny, od dřevin až po okrasné peruánské orchideje.

IMG_7537_1

Po zaplacení vstupného jsem se cítila jako v pohádce plné nejrůznější druhů rostlin. Trasa prohlídky byla jasně určená, a tak jsem nepřišla ani o nejmenší kytičku. Musím pochválit organizátory za ohromující atmosféru výstavy. Poté, co jsem se propletla netrpělivými obdivovateli expozic, zatajil se mi doslova dech. Slovo "divotvorná" zcela vystihuje nádech rozmanité výstavy. Květiny se spouštěly ze stropu, což ve mně budilo pocit, že mě rostliny obklopují ze všech stran. Z některých "levitujících" květů kapala voda přímo do jezírek, která se rozkládala mezi vystavenými divy flóry, faunu dokreslovaly zpěvy cvrlikajících ptáčků.  Zkrátka kouzelná říše v  ještě kouzelnějším městě!

IMG_7599_1

Jarní etapa Flory Olomouc skončila v neděli 27. dubna v 18 hodin. Pokud jste jarní nádheru nestihli, nezoufejte. Od 14. do 17. srpna bude k vidění letní etapa floristické výstavy.

[flagallery gid=90]

Foto: Flora Olomouc