Vyhledávání

Divadlo na cucky přichází s originálním udržitelným merchem

Divadlo na cucky představuje svůj unikátní udržitelný merch. Reaguje tak na nižší návštěvnost divadla spojenou s epidemiologickou situací a opatřeními. „Snažili jsme se vyhrát si s detaily, a to nejen po stránce designu, ale i slovních hříček,“ popisuje nabídku umělecká šéfka divadla Silvie Vollmann.


Produkty nového merche Divadla na cucky představila 3. prosince jeho ředitelka Alžběta Kvapilová a umělecká šéfka Silvie Vollmann. Divadelní merch tvoří 10 originálních kousků z dílen olomouckých designérů. V nabídce najdeme nevšední kousky do šatníku, jako jsou trička, ledvinky a nákrčníky. Součástí kolekce jsou také ručně šité sešity potištěné abstraktní koláží z „cucků“, kterou vytvořila ilustrátorka a animátorka Pavla Baštanová. Dostupné jsou ve velikostech A5 a A6 a v několika barevných provedeních. Trička „KOUSEK VKUSU“ a „STRHNE TO“ z bambusového vlákna a lycry (elastanové vlákno, pozn. red.) se vyrábí v dílně Martiny Zedkové. Limitovanou edici originálních ledvinek ušila Kattypop z bannerů letního festivalu CIRKUSKUS, které se touto cestou znova poslaly do oběhu.

„Dbali jsme na to, aby byl merch divadla etický a udržitelný. Snažili jsme se vyhrát si s detaily, a to nejen po stránce designu, ale i slovních hříček. Hesla na sešitech a tričkách přímo odkazují nejen na naše divadlo, ale i na osobu, která je zakoupí,“ vysvětlila Vollmann. Celou nabídku divadelního e-shopu lze zakoupit online na webových stránkách www.divadlonacucky.cz/eshop/produkty.

S rušením představení a ztrátami na tržbách se v současné situaci potýkají všechna divadla v Česku. Ani olomoucká divadelní scéna není výjimkou. Řeší, jak zůstat v kontaktu s divákem. „Kromě aktuálních ztrát ještě ani nevíme, jak velké budou společenské újmy. Proto jsme se rozhodli vytvořit něco pro diváky, kteří k nám momentálně nemohou nebo pro ty, kteří nás chtějí podpořit v těžkých časech,“ vysvětlila Kvapilová.

 

Zdroj fotografií: archiv Divadla na cucky

Helena Hrubá

Výplňový text, než si autor doplní info.