Vyhledávání

Divadelní perličky na květen

A máme tu pomalu květen… Jarní měsíc, naznačující svým názvem, že vše okolo kvete. A co všechno „vykvetlo“ v místních divadlech? Na co stojí za to zajít? Pokusili jsme se to zas vás „vyšťárat“ a naservírovat vám to hezky až pod nos. Takže si můžete dát v klídku nohy na stůl a vybrat si to pravé.

květen

Divadlo na cucky, které se nachází ve Wurmově 7 si pro vás přichystalo nejen divadelní inscenace, ale i další kulturní akce. K návštěvě láká 5. května od 19.00 Open Mic na cucky. Co si pod tím představit? Je to jednoduše otevřené setkání příznivců hudby, konkrétně písničkářů, kteří zde mají jedinečnou možnost ukázat co v nich je a zahrát své písničky všem přítomným posluchačům.

O týden později, v pondělí 12. května od 18.00 mohou všichni milovníci (samozřejmě i zvědavci) zhlédnout a „vyslechnout“ slavné Janáčkové libreto Její pastorkyňa, tedy v komponovaném představení studentů KEA (Konzervatoř Evangelické Akademie). Představení bude doprovázeno lidovými písněmi a smyčcovým kvartetem.

Moravském divadle bude opravdu a doslova živo a kulturně nabito divadly ze všech možných měst a koutů České republiky, a to v rámci Divadelní flory (samostatný článek o ní viz zde). Mezi nejvýznamnější hosty bude patřit například brněnské divadlo Husa na provázku, Divadlo Petra Bezruče Ostrava, hradecké Klicperovo divadlo. Také sem přijede Divadlo na zábradlí z Prahy, které se může pyšnit již nyní vyprodanou hrou Amadeus, kde zazáří slavný herec Miroslav Donutil. Mimoto v Moravském divadle stále pokračuje unikátní inscenace Hamlet, kde titulní roli ztvárnil Petr Kubes. Zajít na něj můžete 24. a 26. května od 19.00.

Relativní nováček je Divadlo na Šantovce sídlící (nečekaně) v obchodním centru Šantovka. Jeho program je rovněž velmi pozoruhodný. Kromě toho, že nabízí opravdu velké množství pohádek pro děti, olomoucké diváky sem přijede v květnu navštívit i hrstka slavných osobností. Chtěli byste na vlastní oči vidět Jana Hřebejka? Žádný problém. V úterý 13. května od 19.00 máte možnost, bude hostem Jana Hrbka v jeho talkshow. Tento režisér má na svém kontě pomalu úctyhodných 40 snímků. Pro připomínku si uveďme ty nejznámější (velmi často vzniklé za spolupráce se spisovatelem Petrem Jarchovským) – Šakalí léta, Pelíšky, Pupendo nebo Horem pádem a mnoho dalších. Hudební doprovod obstará skupina Loco Poco, vstupné činí 150 Kč.

Třináctého května od 19.00 pak do Divadla na Šantovce bude možné zajít na divadelní inscenaci Divadla v Rytířské – FRANKIE & JOHNNY. Ale pozor, každá sranda něco stojí, v tomto případě rovných 550,- Kč. Za odměnu se pak můžete podívat na krásný a neuvěřitelný příběh o začátku jedné lásky, v němž hlavní postavy ztvárnila Tereza Kostková a Aleš Háma.

frankie-a-johnny

Došlo také ke změně názvu jednoho z místních divadel. Občanské sdružení Divadlo Konvikt, o.s., se v březnu přejmenovalo na obecně prospěšnou společnost DW7.

 

Tak hurá vybírat, zkoušky určitě počkají! :-)

 

Zdroje obrázků

http://zivot-je-fajn.webnode.cz/products/kveten/, 

http://www.dashe.com/blog/instructional-design/lessons-theatre/, 

http://www.divadlovrytirske.cz/frankie-a-johnny.php