Vyhledávání

Divadelní listopad

Olomoucká divadelní scéna si pro měsíc listopad připravila hned několik novinek. Nezávislé divadlo Tramtárie uvádí nově nastudovanou inscenaci Bohyně z města hříchu. Tato divadelní hra sleduje setkání muže a tajemné dívky, která jednoho rána nečekaně zmizí. Detektivní příběh s milostnou zápletkou režisérky Hany Mikoláškové je silně inspirován marwellovskými noir komiksy. Diváci se tedy mohou těšit na atmosféru velkoměsta, jazzovou hudbu a prostředí ponurých barů. Premiéra proběhne 27. listopadu v 19 hodin.

olivy_vs_paletaci-v-pardubicich-kveten2010

Příznivce tradičních inscenací jistě potěší premiéra baletu Romeo a Julie v Moravském divadle. Baletní verze jednoho z nejslavnějších příběhů všech dob bude poprvé uvedena 15. listopadu v 19.00. Příběh plný lásky a nenávisti byl zhudebněn ruským skladatelem Sergejem Prokofjevem již na počátku minulého století. O nové nastudování tohoto baletu se postaral umělecký šéf olomouckého baletního souboru Robert Balogh.

V úterý 19. 11. se v nově otevřeném Divadle na Šantovce objeví hostující divadlo D21. Pražský soubor přináší do Olomouce zdramatizovaný román 1984 od George Orwella. Inscenace se zabývá tematikou totalitního režimu a pokládá si otázku, zda opravdu žijeme ve svobodné společnosti. Představení začíná v 19 hodin.

Queer festival Mezipatra nebude jen o filmové tvorbě. V Divadle hudby se se v rámci tohoto festivalu uskuteční divadelně improvizační zápas olomoucké skupiny O.Li.V.Y. a improvizátorů z Brna, Džem Theatre. O.Li.V.Y. svého soupeře vyzvou 22. listopadu v 19.30.

Divadelní nadšenci se mohou těšit hned na několik doprovodných akcí. Divadlo na cucky se zapojí do mezinárodní události zvané Noc divadel, která proběhne 16. listopadu. Návštěvníci divadla si mohou prohlédnout zákulisí a je pro ně připraven bohatý program. V těch samých prostorách se během listopadu uskuteční několik kurzů žonglování s cirkusem LeVitare. 

Foto: www.divadlokonvikt.cz