Vyhledávání

Je libo Naše Café?

Výborná káva, skvělé jídlo a milá obsluha, co víc si přát? V úterní odpoledne jsem zavítaly do místní kavárny na Dolním náměstí. Ta je mimo jiné součástí projektu, který zaměstnává osoby se závislostí a dává jim tak příležitost získat nové zkušenosti pro lepší uplatnění na trhu práce. Ohlasy jejich návštěvníků se rozhléhají široko daleko a dostaly se i k nám, proto vám dnes představujeme dlouho očekávané Naše Café. 

Co si budeme povídat, po několika hodinách ve škole nám pořádně vyhládlo a dostavila se i obrovská chuť na kávu, kterou jsme ráno bohužel nestihly. Řekly jsme si proto, že si dáme něco dobrého na zub v blízkosti naší katedry, ať se v klidu stihneme vrátit zpátky na konferenci. Vzhledem k tomu, jaké bylo krásné počasí, chtěly jsme si naši odpolední pauzu užít hezky venku na sluníčku, ale bohužel bylo plno. Vkročily jsme tedy s velkým očekáváním dovnitř a našly si příjemné místo k usazení. 

Byly jsme hned ze začátku mile překvapeny, když jsme zjistily, že pořád stíháme snídaňovou nabídku. Sice po jedné hodině odpoledne, ale komu by to vadilo. Kávu jsme měly vybranou vcukuletu. Většinou zůstáváme věrné svému oblíbenému druhu nápoje, takže cappuccino a frappé pro nás, plus americano pro našeho spolužáka, který taky ještě v této kavárně nebyl a s radostí se k nám přidal. Mezitím, než nám stihli připravit domácí slunečnicové chlebíky s vejcem a americký sendvič, jsme si spokojeně všichni tři vychutnávali odpolední kávu a probírali jsme uplynulé velikonoční svátky. 

Na jídlo jsme čekali poněkud déle, nicméně bylo výborné. V mém sendviči se skrývalo opravdu hodně masa a zeleniny, navíc skvěle doplněné o avokádový nátěr a čerstvý salát s balsamicem. Za takovou porci tomu odpovídají i ceny, které nejsou vůbec přemrštěné, ba naopak tak akorát. Tudíž vás taková ,,odpolední snídaně" vyjde i s kávou do sta korun. Navíc si posedíte v útulném hezkém prostředí a obsluha vám vyjde s čímkoliv vstříc, to zní dobře ne? 

Až po naší návštěvě jsem díky webovým stránkám zjistila, že je Naše Café pod správou Sociálního družstva Stabilita a jeho hlavním posláním je pomoc lidem se závislostí prostřednictvím sociální rehabilitace. Prací v kavárně tak tito lidé získají potřebnou praxi, pracovní návyky a naučí se lépe komunikvat s kolegy, nadřízenými a zákazníky. Jejich nové zkušenosti jim zaručí lepší uplatnění na trhu práce a tím pádem stabilnější nový start. Cílem je preventivně zabránit recidivě a zpětnému návratu k původnímu stylu života. Klobouk dolů, my vám tleskáme!

Dnes dáváme čtyři hvězdičky a velkou pochvalu za dobře vymyšlený a prospěšný koncept!

Spoluautor: Gabriela Sýkorová

Foto: Gabriela Sýkorová, Simona Šustková, oficiální stránky Naše Café 

Simona Šustková

Směj se mým historkám, pij se mnou pivo, neraň mé ego a přetrp mé žvásty o astrologii. Získáš skvělou narcistickou kamarádku s bláznivými nápady a občasnými blond chvilkami.