Vyhledávání

Co s víkendem? Vraťte se do dětských let!

Každý z vás si jistě vzpomíná na svá dětská léta, kdy jste si s jednou hračkou uměli vyhrát celé hodiny, a to jen díky bezmezné a velice bujné fantazii. V rozbitém autíčku jste dokázali vidět závodního sporťáka Formule 1, malá plachetnice se v mžiku proměnila v pirátskou loď, s pár vojáčky jste dokázali vytvořit celou armádu dobývající středověkou pevnost a s letadélkem objevovat klidně celý vesmír. Duši dítěte si v sobě neseme celý život, jen jsme nuceni ji často potlačovat. Tentokrát ji ovšem můžete naplno projevit na výstavě For Model 2015, která proběhne 13. - 15. března na Výstavišti Flora.

Zde se můžete nechat unést expozicí plnou rychlých vozů, elegantních letadel, impozantních válečných plavidel, ale i hradů a mohutných pevností. Modelářská část výstavy zahrnuje expozice historických bitevních lodí, letadel, ponorek, automobilů, železniční i bojové techniky, pohyblivé a historické vláčky. Přímo v akci se návštěvníkům předvedou dálkově ovládané RC nákladní automobily, letadla, vrtulníky i lodní modely v instalovaném bazénku. 

draha

Na své si přijdou také pamětníci a sběratelé, pro něž jsou připraveny vzácné a bohaté kolekce turistických známek, pohlednic, medailí, časopisů či knih, dále vojenskou i hasičskou výzbroj a výstroj nebo sbírky modelů hradů, zámků či roubených chalup. V numismatické sekci budou k prohlédnutí třeba platidla z období první a druhé světové války. Největší nadšenci si potom můžou některé hračky zakoupit a odnést domů, například z řady české stavebnice Merkur nebo Gecco.

Výstavy For Model se zúčastní i milovníci vojenské historie ze sdružení KVH 1. prapor SOS, kteří svou samostatnou expozici koncipují jako průlet naší historií od legií a sokolů přes Československou armádu a opevňování, okupaci, válku a osvobození Olomouce v roce 1945. Jinou část bude tvořit například dobová kavárna, v níž dámy z Pin-up vintage studia představí prvorepublikovou módu. Tuto expozici doplní rovněž prvorepublikové a válečné fotografie a několik dobových fotoaparátů.

Říká se „kdo si hraje, nezlobí“, a to platí po celý život. Aby vás to tedy netáhlo k nějakým špatnostem, raději si zajděte na závody na šlapadlech či s RC drift auty, deskové, společenské a další hry, keramickou dílničku pro děti, autodráhu, ukázky létajících modelů vrtulníků a letadel nebo sobotní bublinovou show. Konečně můžete dát ostych stranou, znovu v sobě probudit kousek dítěte, popustit uzdu fantazii, zavzpomínat a do sytosti si vyhrát!

Foto: flora-ol.cz