Vyhledávání

Co podniknout v úterý? Vyrazte si třeba do Učka!

První den semestru utekl jako voda. Nezvykle ostrý tón budíku, úprk na fakultu, o které se později ukázalo, že to není ta vaše.. Celodenní shon, staří známí, ale i nové tváře a bohatý večerní program. Ale už je tu úterý! Tak se pojďme podívat, co pro nás Olomouc chystá dnes!

V Moravském divadle Olomouc se můžete od 19 hodin těšit na znovuuvedení populární My Fair Lady od Alana Jay Lernera a Fredericka Loewe pod režijní taktovkou Gustava Skály. 

Pokud jste spíše filmovými fanoušky, má pro vás dnes kino Metropol hned dva skvělé snímky, které stojí za shlédnutí. Od půl šesté proběhne projekce Století Miroslava Zikmunda, životopisného díla, které popisuje dějiny dvacátého století očima muže, který je sám prožil. Druhým filmovým počinem je Labyrint: Útěk, který se promítá od 20 hodin a vypraví příběh o Thomasovi, jež se spolu s dalšími mladíky probudí neznámo kde a snaží se společně najít cestu ven. Ale nejdříve musí projít skrz labyrint..

 V deset dopoledne začíná na Horním náměstí festival VZÁŘÍ, nejstarší mezinárodní akce ve videomappingu, která potrvá až do sobotního večera. Těšit se můžete například na výstavu fotografií Světlo jinak III, světelné instalace, workshopy, koncerty a doprovodný program.

Od 16 hodin se mohou příznivci hudby zúčastnit prohlídky hudebních sbírek Vlastivědného muzea, kterými vás provede Filip Hradil a Ladislav Kunc.

Mysleli jste si, že už znáte zpaměti všechny příběhy Sherlocka Holmese? Že slavný detektiv vás už nemůže ničím zaskočit? Tak to se v 19.30 zajděte podívat do Divadla Tramtárie na Poslední případ Sherlocka Holmese a nechte se vyvést z omylu! Divadlo na cucky uvede rovněž o půl osmé moderní vystoupení s názvem Mlčení pod mentorským vedením pražského alternativního seskupení Handa Gote.

A nakonec, jestli máte chuť na pořádnou párty, vydejte se na otevíračku legendárního Uklubu, který se znovu otvírá po letní pauze! Startuje se ve 21 hodin!