Vyhledávání

Chcete udělat ze svého města lepší místo? Máte možnost!

O tom, že svět ještě není tak zkažený, jak se na první pohled zdá, by vás mohl přesvědčit projekt s příznačným názvem Lepší místo. Ten si bere za cíl upozorňovat na lokální problémy a s pomocí příslušných úřadů je co nejefektivněji řešit. Stěžovat si umí každý, ale Lepší místo je tu proto, aby se slova změnila v činy.  "Nenadávej na tmu, zapal svíčku!” vyzývá otec projektu Jiří Rozvařil z Poděbrad.

[caption id="attachment_20456" align="aligncenter" width="600"]www.lepsimisto.cz www.lepsimisto.cz[/caption]

Kvůli nelegální skládce či památce, na kterou se podepsali pouliční umělci, už nemusíte obíhat desítky různých úřadů a vyplňovat prapodivné formuláře. Díky projektu Lepší místo není potřeba nic víc než kliknout na web, nebo si stáhnout aplikaci do telefonu. Pak stačí dané místo vyfotit, označit na mapě a napsat k problému krátký komentář. To je vše. Organizátoři Lepšího místa už to vyřídí za vás a postarají se o to, aby se o problému dověděly dané úřady. Svou stížnost a své podněty navíc můžete po celou dobu jejich řešení sledovat a komentovat prostřednictvím webu. 

[caption id="attachment_20457" align="aligncenter" width="600"]www.lepsimisto.cz www.lepsimisto.cz[/caption]

Rozvařil přišel s hlavní myšlenkou celého projektu  před několika lety. Zajímavý nápad rozpracoval ve své bakalářské práci, která měla tak pozitivní ohlasy, až se jej rozhodl zrealizovat. Snaha udělat z České republiky lepší místo nadchla většinu lidí, kteří se o projektu dověděli, a tak se novinka šíří a má víc a víc zastánců. „Chceme angažovat obyvatele, kterým není lhostejné, co se děje za okny jejich obývacího pokoje. Věříme, že typický Čech nemusí v budoucnu jen nadávat u piva,“ tvrdí tým organizátorů Lepší místo.

[caption id="attachment_20455" align="aligncenter" width="600"]www.lepsimisto.cz www.lepsimisto.cz[/caption]

Chybějící laťky u laviček, potkaní kolonie v centru města, nefungující kanalizace nebo špatně viditelný přechod pro chodce – to všechno se dá řešit. Stačí nebýt součástí lhostejného stáda, problém nafotit a přidat ho do mapy s tipy, jak zlepšit život ve vašem městě. Zapojte se a pomozte i vy udělat z Olomouce, nebo z vašeho rodného města lepší místo, je to snadné a nic vás to nestojí. Více informací najdete zde .