Vyhledávání

Cech studentů historie, to je i laser tag a taneční

O tom, že se dají dějiny studovat i jinak než jen biflováním knih, jsme se přesvědčili už při minulém rozhovoru s Jiřím Zakopalem, zástupcem spolku EDU_RP. Studentům historie (i všem dalším milovníkům starých časů) se však nabízí více možností, jak využít svůj volný čas aktivitami v oboru. Zapojit se můžete například do Cechu studentů historie, s jehož starostou Tomášem Arnoldem jsme si povídali. Jaké aktivity spolek nabízí, koho přijme do svých řad i mnoho dalšího se dočtete v dalších řádcích.

cech

Jak bys čtenářům představil váš spolek Cech studentů historie. Jaké informace by všichni měli vědět?

Cech studentů historie byl založen v roce 2007 pod názvem Cech invalidů středoevropské historiografie. Tento název jsme naštěstí změnili minulý rok. Fungujeme při katedře historie, kterou se snažíme všemožně podporovat a pořádat zde nejrůznější akce.

Proč jste spolek založili?

Cílem bylo sdružovat studenty historických oborů a pořádat společenské, kulturní a vzdělávací akce pro studenty. Časem se naše aktivity rozšířily, ale náš hlavní cíl zůstává v podstatě stejný.

Jaké jsou činnosti Cechu, jak se zapojujete do studentského životaC?

Je toho opravdu hodně. Konkrétně pořádáme „seznamovák“ pro budoucí prváky a pasování prváků. Dále pak tradiční ples katedry historie, historický večírek, garden party. Ale nepořádáme jen kulturní akce, ale také sportovní turnaje (např. laser tag), studentskou vědeckou konferenci, historickou exkurzi, taneční kurzy na katedře nebo filmová promítání.

Kdo konkrétně se může zúčastnit vašich aktivit?

Primárně jsou naše akce určené pro studenty historických oborů, ale zúčastnit se může kdokoliv.

Co přináší členství ve vašem spolku?

Členství přináší možnost pořádat akce pro ostatní a zapojit se do kolektivu, kde jsou starší i mladší studenti, kteří vždy rádi pomůžou. Zároveň u nás může kdokoliv přijít s nápadem či projektem a pokud se nám bude líbit, tak ho rádi podpoříme.

Kdo se může do spolku přidat?

Do Cechu se může přidat kdokoliv, kdo projeví zájem, především však studenti historických oborů (historie, archeologie, archivnictví, popř. dějin umění). Vstup každého jedince je zvažován, ale zatím jsme ještě nikdy nikoho neodmítli.

 

INFO:

  • Fb - Cech studentů historie
  • www.cish.bloger.cz

 

Foto: Cech studentů historie

 

Hana Jínová

"Vedoucí" online vydání Heleny v krabici. Ztracený žurnalista, sakrastický historik, overthinker a nadšený milovník zvířat. Jako hlavní životní motto prezentuje "Peču, tedy jsem", pravda je ovšem jiná a dalo by se říct spíše, že má víc štěstí, jak rozumu. Což dokazuje i její bakalářský titul.