Vyhledávání

Čatní, panýr, raitu... Indické pokušení v Pavelčákově ulici

Nenápadnou postranní uličku mezi Pavelčákovou a Uhelnou ulicí možná přehlédnete pod záplavou reklam a vývěsních štítů. Tak trochu skrytá před světem je tam ale i indická vegetariánská restaurace Góvinda Olomouc. Soudě dle naší návštěvy to však na oblíbenosti ryze obědovému podniku (otevřeno je pouze mezi první a třetí hodinou odpolední) nijak neubírá. Na menu za sedmdesát, resp. devadesát korun, si kromě nás pochutnávali i další strávníci.

govinda1

Maličký, ale o to více útulný, interiér provoněný indickým kořením zdobí obrázky s motivy Hare Krišna. Do uší zní indická hudba. Příjemné a klidné posezení nabídne i prostor pro konverzaci s přáteli. Je tak ideálním místem pro chvíli oddechu mezi povinnostmi.

V Góvindě vaří tradiční védskou kuchyni, která si zakládá na kvalitních surovinách. V nabídce naleznete různé zajímavosti, jako je například panýr – čerstvý domácí sýr, polévka uvařená z loupaných půlených luštěnin nebo raita – salát z ovoce nebo zeleniny v jemně kořeněném jogurtu. Takže odhoďte stud a pomalými krůčky se vydejte ochutnat kouzlo exotické Indie.

Oběd si vyberete a objednáte u milé obsluhy u pultíku: „Budete si přát větší nebo menší talířek?“ bude pravděpodobně znít první otázka. Menu se totiž podává ve dvou velikostech, záleží tedy jen na vás a na vašem hladu, kterou zvolíte. Poté si vyberete ze dvou salátů, které jsou v aktuální nabídce. Do mističky dostanete polévku a k hlavnímu chodu si zvolíte přílohu. Nakonec ještě dostanete čatní – pikantní druh kompotu z ovoce podporující trávení. My jsme byli z našeho obědového menu nadšeni!

Radost nám udělal i student-friendly přístup podniku, neváhejte proto u placení ukázat váš ISIC. Šťastlivci, kteří dostali od rodičů stravenky, s nimi u pokladny také uspějí.

govinda2

Pokud vás oběd nezasytí nebo vás jen honí mlsná či potřebujete menší svačinku, doporučujeme ochutnat některý z plněných šátečků. Slané i sladké, plněné kořenovou zeleninou nebo vařeným ovocem. My jsme zkusili špenátové a na konci dne jsme litovali, že jsme si každý vzali jen jeden.

Na poprvé budete Góvindu možná chvilku hledat, příště už půjdete na oběd najisto. My máme v úmyslu se také vrátit a vyzkoušet celozrnný chléb ve tvaru placek neboli čapáty či smažené placky z pšeničné a celozrnné mouky – purí.

govinda3

 

Adresa:

Góvinda Olomouc
Pavelčákova 13/5

 

Foto: Govinda-olomouc.cz

Hana Jínová

"Vedoucí" online vydání Heleny v krabici. Ztracený žurnalista, sakrastický historik, overthinker a nadšený milovník zvířat. Jako hlavní životní motto prezentuje "Peču, tedy jsem", pravda je ovšem jiná a dalo by se říct spíše, že má víc štěstí, jak rozumu. Což dokazuje i její bakalářský titul.