Vyhledávání

Buďte presspektivní!

Snili jste vždy o práci v rádiu? Nebo jen chcete zkusit něco nového a zajímavého? Využijte nabídky Českého rozhlasu a zapojte se do Kreativní dílny projektu PRESSpektiva!  

Již od roku 2012 se mohou mladí a nadějní novináři stát na dva dny součástí týmu v Českém rozhlasu a vyzkoušet si práci místních redaktorů. I letos na jaře dostane skupinka osmi vybraných studentů příležitost spolupracovat s profesionály z Českého rozhlasu. Kromě získání zkušeností skrze přednášky a setkání s kapacitami v oboru, se studenti vydají do terénu a vytvoří i svůj rozhlasový příspěvek.

presspektivy

Letošní Kreativní dílna se bude konat v Praze ve dnech 9. a 10 dubna.  Akci povedou školitelé Veronika Ruppert z Rádia Wave a reportér domácího zpravodajství Ľubomír Smatana. Hosty budou Christine Woodmanová, ředitelka marketingu zpravodajství BBC a Mike Mullane, odborník na strategii médií v Evropské unii.

Jak se ale do projektu přihlásit? Vytvořte návrh na vlastní pořad či rubriku pro konkrétní stanici Českého rozhlasu, který přiláká nové potenciální posluchače. Pro ně následně zpracujte audio či video nahrávku o délce maximálně dvou minut, kde svůj nápad představíte. Nahrávku zašlete spolu s životopisem a motivačním dopisem na adresu presspektivy@rozhlas.cz, a to nejpozději do středy 26. března. Více informací zde.

Štěstí přeje odvážným a kreativním!