Vyhledávání

Buď kreativní, vyhraj a přivydělej si!

Baví vás psát lyrické básně? Vyžíváte ve vytváření hrůzostrašných povídek? Neváhejte se zapojit do  18. ročníku literární soutěže, kterou vyhlásil rektorát Univerzity Palackého v Olomouci. Kreativní pisatelé, jež jsou studenty Univerzity, mohou svá díla zasílat na adresu sekretariátu rektora univerzity (Křížkovského 8, 771 47 Olomouc) až do 31. března 2012. Obálku je nutné označit heslem: „Literární soutěž“.

 

Podmínky soutěže:

Můžete předložit svůj autorský text v českém i slovenském jazyce!

Soutěží se v oborech:

  • Poezie; 5-10 textů
  • Dramatické texty
  • Próza (povídka, novela, esej); text do 30 stran*

*Na jedné straně je počítačový text o 30 řádcích a 65 úhozech na řádku.

Texty se odevzdávají ve třech kopiích, z nichž každá musí být označena jménem, adresou, studovaným oborem a fakultou, ročníkem a také e-mailovým kontaktem.

Co můžete vyhrát? 1. místo – 2 000 Kč 2. místo – 1 500 Kč 3. místo – 1 000 Kč

Porota však není povinna udělit všechny ceny. Na jednom místě se může umístit jen jeden autor. Práce bude hodnotit odborná porota jmenovaná rektorem UP. Výsledky soutěže budou vyhlášeny nejpozději na konci května 2012 a zveřejněny v Žurnále UP. Autoři vítězných prací se zúčastní semináře, kde budou jejich práce zhodnoceny.

Jestli vás zajímá, jak vysoko je položená laťka z minulých let. Můžete prostudovat výherní práce loňského ročníku soutěže: www.zurnal.upol.cz/vitezne-prace-literarni-souteze

Neváhejte se zapojit do této soutěže a nenechte si ujít možnost vyhrát pěkný přivýdělek ke studiu!