Vyhledávání

Bruslaři ovládli noční Olomouc

V pátek 30. září se konala Tempish skate night - skupinová jízda na bruslích noční Olomoucí místy, kterými se bruslaři za normálních okolností a za běžného provozu nemají šanci projet. Ti, kteří dali přednost sportu před koncertem Charlie Straight na Horním náměstí, litovat rozhodně nemuseli. Počasí vyšlo a zážitek to byl příjemný.

Všechno začalo v sedm večer u Centra Semafor (dopravní hřiště u Androva stadionu). Sportuchtiví nadšenci měli možnost po registraci zhlédnout freestyle slalom v podání mistrů České republiky či ukázky bezpečných zásad při in-line vyjížďkách.  Jak se blížila osmá hodina, bruslařů stále přibývalo a přibývalo.

Organizátoři mysleli i na bezpečnost účastníků. Každý tedy musel mít přilbu a minimálně blikačku. Celá akce zároveň probíhala pod dohledem Městské policie Olomouc i záchranné služby. Pořadatelé připravili dvě různé trasy. Pro všechny o délce sedmi kilometrů a navíc desetikilometrovou pro pokročilé bruslaře. Své brusle in-linisté prohnali po Lazcích, Dobrovského či třeba Masarykově třídě.

Motivací pro bruslaře, kterým během cesty už docházely síly, mohlo být například losování o sportovní ceny, které se uskutečnilo až po dojezdu do cíle.

Pokud i vy budete chtít zažít neopakovatelnou atmosféru nočního města z bruslařské perspektivy, doporučujeme sledovat stránky Školy kolečkového bruslení Lene, která tuto akci pořádala. Noční projíždky totiž bývají vícekrát do roka.