Vyhledávání

Akademik: Vyblbni se na Dance Workoutu

Máte rádi hip hop? Baví vás tanec? Chcete se dozvědět, proč hopeři tak často kulhají? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, lekce Dance Workout je pro vás jako dělaná! A pokud jste si v duchu neřekli „ano“ ani jednou, ale jste zkrátka (stejně jako já) zvědaví, neváhejte a zkuste si tento originální trénink také.


Na začátek musím ještě dodat, že úvod hodiny byl pro mě tentokrát vcelku nezvyklý. Zaprvé se nás v tělocvičně sešlo až podezřele málo, zadruhé se trochu opozdila naše lektorka. Vlastně jsem prvních deset minut jen seděla a čekala, až mě někdo vyžene s tím, že se trénink ruší. No ale jak už asi správně předpokládáte, k ničemu takovému nedošlo a nakonec jsme si všichni na vlastní kůži vyzkoušeli, co to je „new school hip hop“.

Právě tento styl byl totiž tématem mnou odzkoušené hodiny. A jak jsem se hned během úvodních minut dozvěděla, new school vychází především z nových hudebních trendů, očekávat se tedy dají sestavy na hity Beyoncé, Chrise Browna a podobných interpretů.

Teď už ale k samotnému tréninku. Ihned po příchodu cvičitelky Lindy začínáme, není už na co čekat. První tanec (říkejme mu třeba rozcvička) střídá pomalé i rychlejší tempo, není příliš náročný a ani pro taneční analfabety nikterak matoucí. Jestli je ale něco, co mě opravdu udivuje, tak píseň doprovázející naše ne zcela koordinované pohyby. Z reproduktorů se totiž šíří Red Hot Chili Peppers. A řekněme si na rovinu, že tyhle rockové legendy by si s hip hopovým tréninkem spojil asi málokdo.

Co se týče samotných tanečních pohybů, dozvídám se, jak správně držet ramena, jak mít podsazenou pánev nebo jak se tvářit. Při dalších a dalších písničkách si následně začínám své křepčení vcelku užívat, tento pocit mi ale vždy vydrží jen do chvíle, než se podívám do zrcadla. Nicméně musím konstatovat, že je to opravdu poměrně slušná zábava a trénink mi ubíhá rychle.

Upozornit ale ještě musím na to, že trenérka Linda Trejtnarová není zrovna fanynkou secvičených sestav, vyznává spíše freestyle. Během cvičení tak místy improvizuju a neustále sleduju, co se kolem mě děje, abych se neztratila. Pohyby se totiž někdy mění opravdu bleskurychle a neočekávaně. Linda se navíc nebojí zařadit ani další taneční styly, seznamuju se tak i s dancehallem, old schoolem, housem a prvky twerku.

Pochopitelně nechybí ani kratší posilování, přeci jen má tato lekce v názvu slovo „workout“. Procvičujeme si tak zejména nohy, respektive stehna. Nic radikálně ničivého ale nepřichází, jedná se spíše o zahřátí svalů mezi samotným tancem.

Na konci hodiny se ale přeci jen ještě pokoušíme nadrilovat se určitou choreografii. Já bych to jako laik označila za klasický „Beyoncé taneček“, slovy trenérky je to MTV style. Jednotlivé prvky se učíme nejdříve bez hudby, poté si vše najednou zkoušíme s hudbou. A přestože by nás Beyoncé všechny hravě strčila do kapsy, užíváme si to. Tahle hodina zkrátka není o tom být zcela perfektní.

Pavlína Vítková

Výplňový text, než si autor doplní info.