Třináctý Open Mic rozdával radost

Autor: Tomáš Velech
Datum

V úterý 1. 3. 2016 se v olomouckém Divadle na cucky uskutečnil jubilejní třináctý Open Mic. Příznivci (nejen) folkové hudby si užili koncert tří interpretů. Na fotografiích se nenechte zarazit štaflemi v pozadí. Nejedná se o žádnou známku rekonstrukce, nýbrž o designový doplněk, jehož dokonalost vyzdvihl důsledným umístěním do středu volné plochy kdo jiný než vždy usměvavý moderátor Šrája.

Samotný koncert začal s již klasickým mírným zpožděním asi patnáct minut po plánovaném startu. Jako první se představil olomoucký písničkář Tom Oakland. Pokud jste si až doposud mysleli, že jde o pseudonym, mýlili jste se, stejně jako já. Tom pochází z Anglie a svému rodnému jazyku zůstává věrný i v textech svých písní, laděných žánrově do folku až country. 

Tom Oakland

Po krátké pauze vystoupila písničkářka až z daleké Ostravy, dle názvu své písně Velká holka Petra Göbelová. Posluchačům představila svůj Elektronický život a v písni Osm různých způsobů, jak mě odmítnout odhalila i něco málo o svém životě reálném. V závěru svého koncertu neopomenula zdůraznit, že je úplně Normální žena, pokud ovšem zrovna nechystá nějaké Veřejné vystoupení. V takovém případě občas nosí všelijaké důmyslné pomůcky, například speciální brýle ke zneviditelnění diváků, ze kterých by mohla být nervózní.

Petra Göbelová

Vrcholem úterního Open Micu byl perkusivní kytarista Tomáš J Holý, který pomocí kombinace několika zvukových efektů vykouzlil naprosto kouzelnou atmosféru. O co obral posluchače absencí textů ve svých písních, to jim zcela vynahradil instrumentálně. Na odiv vystavil všechny možné i pár téměř nemožných kytarových technik, hraním s looperem počínaje a obouručním tappingem konče.

Tom J. Holý

Třináctý Open Mic se navzdory obávanému číslu zkrátka vydařil a nám už nezbývá než poděkovat nadšeným organizátorům i všem účinkujícím a těšit se, jaká skvělá vystoupení si pro nás Open Mic na cucky připraví příště.


Štítky:

, , , , ,