Srovnáváme nejlepší aplikace na měření sportovní aktivity

Jan Nuc

Autor: Jan Nuc
Datum

Sledování vlastních sportovních aktivit začíná být velmi jednoduché, a to díky chytrým telefonům. Existuje spousta aplikací, které měří různé aktivity. Ne každá aplikace je však dostatečně kvalitní, aby splnila naše nároky. Proto jsem pro vás vybral tři, se kterými budete určitě spokojení. 

Runtastic
Jeden z nejpopulárnějších měřičů sportovních aktivit poslouží amatérům i profesionálům, kteří si své aktivity musí důkladně mapovat. V Runtastic je na výběr velká škála pohybových aktivit, od běhání a jízdy na kole, až k lyžování nebo golfu. 

V průběhu zvoleného sportu aplikace sleduje polohu pomocí GPS, a tím zaznamenává trasu, kterou jste absolvovali, zároveň ukáže čas a délku uběhlých kilometrů. Přes Runtastic se dá také pustit oblíbená hudba. Verze PRO potom nabídne funkce navíc, jako hlasovou odezvu nebo odstranění reklam.

runtastic                                                                          Foto: play.google.com

Endomondo
Neméně legendární je aplikace Endomondo. Na výběr je zde nespočet sportů, počítá dosažené výsledky, vzdálenost i spálené kalorie. Navíc zobrazí i historii aktivit nebo splněné úkoly vašich přátel. Potěší i možnost vybrat si z nabídky tréninkových plánů a cvičit podle něj. Pokud jste soutěživí, můžete porovnávat své aktivity i s lidmi po celém světě a snažit se je “přecvičit”. Dostupné pro iOS, Android a Windows Phone.

endomondo                                                                              Foto: endomondo.com

Runkeeper
V aplikaci si můžete nastavit vlastní cíle, kterých chcete dosáhnout, a sdílet je s přáteli. Podporuje spoustu aktivit, jako jízdu na kole, bruslích nebo třeba běh. Aplikace vám hned na úvod zobrazí, jaké výsledky jste měli minulý měsíc, takže můžete sledovat, jakých pokroků jste dosáhli. Aplikace je dostupná pro Android a iOS.

runkeeper                                                                                  Foto: iTunes.com


Štítky:

, , , , , , , , , ,