Prago Union potvrdilo, že opravdu nemá vyjetý koleje

Lucie Kratochvílová

Autor: Lucie Kratochvílová
Datum

Osmičlenná partička flinků a floutků dorazila v rámci svojí Bezdrátový šňůry do Olomouce. Kluci z Prago Union se chopili mikrofonů, mixážního pultu, paliček od bubnu a cimbálu, foukli do saxofonu, suzafonu a příčné flétny, hrábli do strun kontrabasu i kytar a rozezvučeli ve středu 27. dubna Jazz Tibet Club. Turné odstartovalo již 14. dubna a končí přesně o měsíc později. Na programu je patnáct zastávek ve městech po celé republice. Jak název napovídá, to všechno akusticky.

Prago Union

Už od začátku bylo jasné, že koncert bude prostě pecka. Jazz Tibet totiž praskal ve švech a to ještě ani nespustili. Helena ale využila své ostré lokty a nakonec se jí podařilo prorazit si skrze dav cestu až úplně dopředu. Nechtěla si nechat vůbec nic ujít. Když se konečně všichni objevili na pódiu, publikum je přivítalo pořádným „bordelem“, jak říká Adam Svatoš aka Kato. Pokaždé žádá, aby lidé dali najevo, že se baví, a aby si koncert užívali, co nejvíc to jde. Tuhle jízdu zahájil příznačně hitovkou Pecka s Kurtem a přihlížející okamžitě začali odříkávat text společně s ním.

„Tohle je pro všechny flinky a floutky,

pro všechny trosky bez budoucnosti,

pro ty co nechtěj žít z cizí minulosti,

a nechtěj bejt jen loutky.“

Hned poté navázal dalšími oblíbenými hity, jako jsou Naodpis, Procházka parkem, Černobílá, Verbální atentát nebo Zvyřátka. „Vy to víte, já na ty kecy mezi songama nějak moc nejsem, tak snad abychom radši jeli dál.“  řekl Kato a pokračovalo se. Nezapomněli zahrát ani novinku MHD, tu jsme měli možnost slyšet už na předávání letošních Andělů, z nového alba Smrt žije, kterého se dočkáme 17. července. A sklidila úspěch.

Prago Union

Samozřejmě že jsme si po jejich odchodu z pódia dalším „bordelem“ vynutili přídavek. Kato proto svým osobitým stylem odrapoval ještě tři dodatky. Protože Prago „od města k městu, klub od klubu, jezdí dělat ostudu“, jak se dozvídáme v textu skladby Hip hop, rozloučili se tímto s publikem. Party pro ně ale rozhodně nekončila. Za svým pultem zůstal DJ Maro a rozjížděl další mixy. Ostatní se s úsměvem vmísili mezi lidi a bavili se. S fanoušky si většinou po koncertu rádi zahrají i stolní fotbálek, který bohužel v Jazz Tibetu chybí. Tak do příště napravit, Prago určitě jednou najde koleje zpět do Olomouce, i když stoprocentně nejsou vyjetý.

Foto, video:  Jan Nuc; www.pragounion.cz – Lukáš Wagneter


Štítky:

, , , , ,