Thomovi Artwayovi inspirace nechybí!

Autor: Aneta Barcziová
Datum

Není to ani měsíc, co mladý a talentovaný rodák z Vlachovic vydal své debutové album Hedgehog a zahájil podzimní turné. V rámci své „koncertní šňůry“ udělal Thom Artway už několik zastávek, přičemž jedna z nich byla právě v Olomouci. Na svou tour se vydal společně se skupinou Light and Love a 22.10. rozezpívali olomoucký klub 15 minut.

Thom Artway

Thom Artway je třiadvacetiletý nadaný hudebník, který se dostal do povědomí hlavně díky svému singlu I have no inspiration. Loni se stal objevem roku v anketě Žebřík a jeho píseň Towards the sun září ve filmu Křídla Vánoc. V roce 2013 nahrál Thom EP s názvem Still Standing in the Unknown. A 30. září se na pultech objevilo jeho první dlouho očekávané album s názvem Hedgehog. V souvislosti s nově vydanou deskou vyjel tento sympatický písničkář na podzimní turné. Vystupuje na něm spolu se svou skupinou a také s kapelou Light and Love. Jejich čtvrtou zastávkou se stala naše Olomouc, ve které Thom, jak sám řekl, koncertoval poprvé.

V sobotu 22. října panovala v „patnáctkách“ přátelská atmosféra. Thom představoval písničky ze své nové desky a jeho posluchači se pohupovali v bocích a broukali si chytlavé melodie. Ačkoli je většina Thomovy tvorby spíše klidnější, nechyběly songy jako Blind man, či zmiňované I have no inspiration, při kterých se mohli fanoušci “vyřádit”. Zazněla také písnička You might be in heaven, která nepochází z Thomovy vlastní tvorby, ale jejíž text napsal člen z jeho kapely. Došlo i na duet Time to think it over, který s Thomem na desce nazpívala Markéta Irglová, ale s nímž si musel v klubu poradit sám. Thoma pak na pódiu vystřídali kluci z Light and Love, kteří stejně jako on nedávno vydali nové CD s názvem Surrended To The Stars. Bratři Balcárkovi jsou známí především svým hitem Blueberry sky nebo písničkou True. Jejich singl Country boy rozezpíval úplně celý klub a kluci tak příjemně uzavřeli večer.


Štítky:

, , , , ,