Módní ikonka č.1: Lucia B.

Tereza Křápová

Autor: Tereza Křápová
Datum

Milá, kreativní a naturalistická studentka anglické a francouzské filologie Lucia B. je naše i VAŠE první módní ikonka. Lucia pochází ze Žiliny, je jí 20 let a ráda snídá, peče, výletuje a vyrábí různé předměty z papírů, které později daruje. Taková dívka z románu. Móda je pro ni zábavou a inspirací.

Lucia B. 1

Proč máš ráda módu?

Je to super způsob, jak se člověk může projevit a ukázat svoji míru kreativity, ať už pro vlastní potěšení nebo pro zraky ostatních.

Máš vyhrazený pouze jeden styl oblékání? Jak bys ho případně označila?

Myslím si, že se stále držím jednoho stylu, a to aniž bych o to záměrně usilovala. Záleží podle nálady. Někdy mám chuť na takový „dívčí look“ a dám si mašli do vlasů, někdy si zase obleču úzké rifle s converskama.

Momentálně jsi módní ikonou ty. Existuje ale nějaká pro tebe?

Nemám žádný vzor, který bych pravidelně sledovala a kopírovala jeho styl. Spíš se mi občas stává, že vidím nějaký módní detail ve filmu nebo na někom na ulici, tak ho na sobě vyzkouším nebo tu okoukanou věc hledám v obchodě.

37301_474097709408_6780754_n

A kde ráda nakupuješ?

V mém rodném městě vždy skončím v H&M, to je taková sázka na jistotu. Nicméně mě vždy velmi potěší, když najdu nějaký pěkný a originální kousek v sekáči za pár korun. Když jsem v zahraničí nebo ve městě, kde je víc nákupních možností, najdu si čas i na Topshop a Stradivarius.

Prozradíš nám, jakou část tvého šatníku považuješ za největší úlovek?

Miluji svoji zelenou „parka“ bundu (druh kabátu s kapucí – pozn. redakce). Koupila jsem ji v jednom neznámém butiku v Londýně potom, co jsem ji dlouho dobu hledala. Zároveň je pro mě památkou na tento výlet.

Jakou věc si plánuješ v nejbližších dnech koupit?

Už pár týdnů hledám nějaké pěkné kožené mokasíny na podzim. Pokud o nějakých víte, můžete mi dát tip. 

Tvá oblíbená barva?

Ráda nosím červenou, ale vždy jen trochu.

1902778_10153160990869409_6487457582116976040_n

Co by sis na sebe nikdy neoblékla?

To je pro mě dost těžká otázka, protože mě baví vymýšlet různé kostýmy, když s kamarády pořádáme nějakou theme party. Nemám tedy zábrany v tom, co si na sebe obléknu. Muselo by to být něco špinavého a smradlavého. Nebo něco, v čem bych se cítila nepříjemně.

Považuješ jako část módy i výběr auta nebo elektroniky?

Já nejsem příliš technicky zaměřený člověk, nevyznám se v kvalitě mobilu ani ničeho jiného. Rozhoduji se podle toho, zda se mi výrobek esteticky líbí. Kdybych si podle tohoto hlediska kupovala auto, byl by to asi černý Chrysler, protože vypadá trochu jako londýnský taxík a vyvolává ve mně útulný pocit.

Jaká by byla tvá rada módní ikonky pro čtenáře Heleny?

Asi bych jen připomněla, že se každému líbí něco jiného, a to je právě skvělé. Někdy máme tendenci se dívat na lidi, kteří jsou jiní než my, ve špatném světle. Mají šílený make-up nebo ještě hůř, žádný. Myslím, že místo odsuzování může být mnohem víc cool, když se vzájemně budeme respektovat a oceníme hipstery v babičkovských svetrech, modelky na podpatcích, emaře nebo ty, kterým je to úplně jedno. 

303904_10151399496064409_569811193_n

Foto: Lucia Jančulová a archiv Lucie Bechné


Štítky:

, , ,