Kapela Mig 21 vyzvala Olomouc k sundání spodního prádla!

Autor: Lýdie Hájovská
Datum

Ve čtvrtek 6. října se celý S-klub dostal do varu. „Chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova,“ jak si sami v čele s hercem a frontmanem skupiny Jiřím Macháčkem říkají, navštívila Olomouc, jakožto svou první zastávku letošního turné.Mig (2)

     Už hodinu před zahájením vystoupení se začal sál zaplňovat nedočkavými diváky, kteří nakonec stáli i na balkónu. Samotný koncert začal za bouřlivého vytleskání fanoušků.

     Kapela zahrála své nejznámější písně jako Vlajky vlají, Diskobůh, Tančím, či Máma se vrací. Nechyběly ale ani písně méně známé, nebo méně taneční, pro které je kapela známá. Při předělávce Mávej (z původní My way) frontman zavzpomínal na – dnes již kultovní – film Samotáři a rozpovídal se o tom, jak film nedávno viděl za přítomnosti své konopné vzpruhy. Jakmile muzikanti dohráli píseň Zvolna kalhotky si sundej, nejenže publikum nadšeně skandovalo, ale na pódium dolétlo i několik kusů dámského spodního prádla. Macháček se svým hereckým talentem poděkoval a odpověděl na nevyřčený dotaz diváků: „Tyto kalhotky nám pomáhají překonávat naše špatné dny…“

     Mig 21 je kapelou fungující již od roku 1998, své první album Snadné je žít vydali po třech letech existence a z úvodní písně se stal hit. Nejen Jiří Macháček ozvláštňuje každé vystoupení svými tanečními kreacemi. Kapela hraje v současné době v počtu pěti členů, trubka Pavla Hrdličky je jejím charakteristickým rysem, za což byl v S-klubu trumpetista oceněn velkým potleskem, kterému mohl konturovat jen ten Macháčkův.

     Ač skupina nevydává jednu desku za druhou a jejich alba většinou obsahují i písně, které už dávno do éteru vypustili, je na umělcích vidět, že hrají hlavně pro zábavu všech, jde jim o to si koncert užít a lidi pobavit, což se určitě ve čtvrtek v S-klubu podařilo.mig

mig21


Štítky:

, , , , , , ,