Dnes vychází mobilní UPlikace pro správu systému STAG

Jan Nuc

Autor: Jan Nuc
Datum

Nedávno jsme vám přinesli rozhovor s vývojářem Lukášem Novákem, který chystal novou mobilní aplikaci pro systém STAG. Dnes je den, kdy si ji bude moci každý student z Univerzity Palackého stáhnout do svého telefonu a zjednodušit si svůj boj se školním systémem.

UPlikace vsadila na jednoduchý barevný styl, který není nijak přeplácaný a díky němu je aplikace přehledná. Po spuštění vás přivítá modrá obrazovka s logem UP, na které zadáte své přihlašovací údaje v klasické podobě, jakou známe z webového STAGu. Po přihlášení se spustí průvodce a seznámí uživatele s aplikací.

Podrobný popis

Zobrazení rozvrhu je v UPlikaci samozřejmostí, s ním každý operuje denně. V záložce Dnes se zobrazují informace o rozvrhových akcích, které se konají daný den. Jsou zde informace o předmětech s jejich názvy, časy a učebnou. Chronologicky po sobě jdou zapsané předměty a zobrazuje se i zbývající čas do konce hodiny. U každého předmětu si můžete zobrazit detail a podívat se na veškeré informace o předmětu jako sylabus, vyučující nebo si zobrazit mapu a najít si učebnu.

gplay-ltablet-dnes

Záložka Rozvrh již zobrazí celý rozvrh s označením týdne a barevným rozlišením předmětů podle toho, jestli se jedná o předměty Áčkové (červená), Béčkové (modrá) nebo Céčkové (zelená). I zde se po rozkliknutí předmětu zobrazí podrobné informace.

gplay-ltablet-rozvrh

Pro kompletní přehled předmětů je zde záložka Předměty, kde jsou seřazené všechny předměty podle semestrů. Poslední záložkou z kategorie rozvrhu a předmětů jsou Zkoušky. V ní najdeme výsledky všech doposud proběhlých zkoušek a také termíny teprve zkoušek nadcházejících. Aplikace přitom sama upozorní na vypsání termínu zkoušky nebo případně na uvolněné místo u zkoušky. 

Už se neztratíte

Užitečnou funkcí, hlavně pro prváky, se může stát i mapa, která je do aplikace integrována. V mapě jsou zaznamenány všechny budovy Univerzity Palackého, takže se nemůže stát, že by někdo zabloudil. Tato funkce je velice sympatická. Jde přepínat mezi klasickým zobrazením a satelitní mapou.

gplay-ltablet-mapa

Když je hlad

Do UPlikace je integrována i externí aplikace pro menzu, Mobil Kredit, rovněž z dílny Lukáše Nováka. S tou už jsme vás v naší rubrice s aplikacemi seznamovali. Více o ní si můžete přečíst zde.Náhledovka

V poslední záložce Nastavení jsou pak obecné věci jako odhlášení z aplikace nebo aktualizace či informace o novinkách. Lze si z této záložky aktivovat i hlídání předmětů a zkoušek. UPlikace je dostupná pro Android.

STÁHNOUT UPLIKACI

Přehled všech funkcí:

  • zobrazení všech zapsaných předmětů a informace o nich,
  • přehledný rozvrh s předměty a zkouškovými termíny,
  • obrazovka s informacemi, která akce právě probíhá a která následuje,
  • průběh studia se souhrnem udělených zápočtů a známek,
  • seznam všech zkouškových termínů pro plánování zkouškového období
  • možnost zapsání a odepsání zkouškového termínu
  • interaktivní mapa Olomouce s vyznačením univerzitních budov
  • okamžitá informace o zadání nové známky vyučujícím
  • upozornění na nový zkouškový termín

 


Štítky:

, , , , , ,