Devátý Open Mic představí jazz, folk i punk

Petr Šrajer

Autor: Petr Šrajer
Datum

Nejbližší olomoucký Open Mic na cucky se koná v úterý 31. března. Hlavním lákadlem je vystoupení pražského písničkáře Ondřeje Galušky, známého především z jeho působení v kapele Eggnoise.

Open Mic se ale snaží dávat prostor především mladým a neokoukaným tvářím, a tak se diváci mohou těšit také na vystoupení českobudějovického písničkáře Šráji. Ten svou tvorbu označuje jako splynutí bratří Nedvědů s kapelou Sex Pistols. Ve svém projevu potom vědomě rezignuje na virtuozitu, rozhodně ale ne na osobitý humor, kterého bývá jeho folk-punkové vystoupení plné. 

Dalším vystupujícím bude duo Jazz za bukem tvořené Jardou Samkem a Karlem Jačkem, který se na jednom z předešlých pořadů Open Mic na cucky představil po padesáti letech hraní na svém prvním sólovém vystoupení. Stejně výjimečný bude také tento březnový koncert, který je pro Jazz za bukem prvním veřejným vystoupením vůbec. Duo hraje jazzové standardy v gipsy jazzových úpravách s českými texty, inspirovanými tvorbou Ivana Mládka.

Hlavní hvězdou bude sólové vystoupení zmiňovaného Ondřeje Galušky, který působí v pražské pop-jazzové skupině Eggnoise. V této kapele, která se dostala do povědomí hlavně díky desce Albumen, tvoří Galuška spolu s Ondřejem Kopičkou hlavní skladatelskou dvojici. V roce 2013 natočili Eggnoise soundtrack k filmu Svatá čtveřice a v současnosti vystupují také s programem složeným z coververzí písní Simona a Garfunkela.

Kromě toho má Galuška také sólový projekt O. G. and Odd Gifts, se kterým vydal jednu desku. I zde se drží jazzového popu jako v případě Eggnoise, ale výsledek je více písničkářský než tvorba jeho domovské kapely. Mimo jiné  také Galuška spolupracoval se skupinou Květy nebo Oldřichem Janotou.

Open Mci

 

Foto: Lukáš Kadeřábek


Štítky:

, , , ,