Dárek nemusí vždy potěšit…

Autor: Tereza Valentová
Datum

Kreativita je dnes žádaná. Vlastně už téměř povinná ve všech odvětvích lidské činnosti.  Má ale nějaké hranice, či je neomezená? S cílem najít nějaký netradiční dárek kamarádce k narozeninám jsem prošla pár webů hrdě hlásajících, že jejich zboží nejlépe odpovídá parametrům netradičního, originálního a kreativního dárku.  A obávám se, že myšlení dárkových kreativců je přesně v souladu s nejnovější teorií: Všechno začalo velkým mozkovým třeskem a kreativita stále expanduje. Nakonec, až už nebude další expanze možná, přijde velký smrsk a všechno se začne zmenšovat.

Pokud do vás například najíždějí nemotorné babičky nákupními košíky, můžete za to vinit jen a jen sebe. Nedali jste totiž dostatečně najevo, kam povedou vaše následující kroky. Obchodníci proto radí nasadit tzv. Machovy svítící uši a dát při každé změně směru vědět ušním blinkrem, kam zrovna míříte. Legrace zaručena. A pověst místního blázna také.

Speciální kategorii pak tvoří záchodová zábava. Komiksy, knihy, kindle ani chatování na facebooku s opačným pohlavím určitě nezpříjemní intimní chvilky tak jako wc fotbal nebo basketbal na toaletu. Protože když jste líní sportovat nebo nemáte kamarády do týmu, můžete si svůj zápas vychutnat v soukromí a být si jistí, že vás nikdo nebude rušit. Výrobci těchto dárků zřejmě neslyšeli o počítačových hrách či konzolích. Tradičněji zaměření jedinci mohou svým blízkým zakoupit milionový či svítící toaletní papír za pouhých dvě stě korun. Příště aspoň nebudete v drogérce přemýšlet, jestli je pade za osm rolí dobrá cena.

Pro počítačové maniaky doporučuji USB vyhřívané rukavice či pantofle. Pokud si notebook nosíte i na záchod a nevzdalujete se od něj na metr…. A pokud nemáte doma topení… Geniální blondýny zase ocení Rubikovu kostku šitou na míru jejich intelektu.

 92086

Z oblíbené řady drahých zbytečností bych doporučila zejména facebooková razítka. Zhruba za čtyři stovky můžete lajkovat a dokonce dislajkovat (kam se hrabe facebook a “to mě mrzí” a “to mě štve”) vše kolem sebe. V 21. století už nemusíme chválit a nadávat slovně jako neandrtálci, stačí malý pohyb zápěstím a okolí ví, co si o dané situaci myslíte. A když zastánci silnějšího pohlaví nepochopí dislajky u spodního prádla pohozeného na zemi, dřezu plného nádobí a zkažené šunky v lednici, nastává ten pravý čas pořídit si mluvící dálkový ovladač na muže. Partner bude odzbrojen a jistě uposlechne veškeré výzvy, příkazy a touhy.

Na pomyslné první příčce se umisťují podtácky pod nos v kategorii největší zbytečnost (mají vytvořit vtipné výrazy, asi náhražka snapchatu pro starší dvaceti let) a nafukovací kravata na spaní v kategorii nejdivnější použití navrhované obchodníkem. V popisu produktu je uvedeno, že kravata se ráno vezme jako obyčejná vázanka, v případě potřeby spánku se v práci nafoukne a dotyčný se na ni pěkně uloží. Po hodnotném spánku ji zase vyfoukne a nikdo nic nepozná. Pokud pracuje ve firmě zaměstnávající slepce. Nebo je jedním z ajťáků v seriálu IT Crowd.

Mrkněte na nabídku některého z eshopů s netradičními dárky a posuďte sami, zda byste je chtěli najít pod stromečkem či dostat od drahé polovičky k výročí. Já zatím běžím do drogérky a do bižutérky, náušnice a tělová kosmetika mi najednou nepřijdou jako špatný dárek. 

 

Foto: fofrovac.cz


Štítky:

, , ,