Bar, ve kterém se budete cítit jako na olomoucké Stodolní

Autor: Veronika Svrčinová
Datum

Minulý pátek za mnou přijela na víkend s pár kamarády moje bývalá spolužačka z Ostravy. Večer jsme se všichni rozhodli, že vyrazíme někam na pivo. Co však osud nechtěl, veškeré naše oblíbené podniky již byly plně zarezervovány, a tak nám nezbylo nic jiného, než objevit nějaký nový. Na doporučení známého jsme se tedy vydali to Atlant baru na Třídě Svobody 31.

Když jsem zjistila, že se jedná o sport bar vedle malého Albertu, do kterého nechodím zrovna s oblibou nakupovat, začala jsem mít obavy. Zatnula jsem ale zuby a společně s ostatními vešla dovnitř.

52243562d00e8e89e8260400

Přivítal nás rozsáhlý, kupodivu celkem příjemně působící prostor s obrovským množstvím stolů a židliček. Hospůdka nabízí neuvěřitelných 273 míst! Z každého koutu nebo zdi na nás svítí jedna obrazovka, z některých židlí v zorném poli zaznamenáme i tři. Pro sledování sportovních zápasů zajisté výhodné, nic vám neunikne. Při povídání s přáteli mi ale pozitivum klipů na MTV v tak velkém množství uniká, zvláště když přes tolik lidí taktak slyšíte vlastního slova, natož hudbu. Přítmí a tlumená červená a modrá světla nastiňují důvěrnou atmosféru pro povídání v pokročilejších hodinách. Zarytí nekuřáci si to tady ale určitě neoblíbí.

Otvíráme nápojový lístek a nad velikostí nabídky se nám protáčejí panenky. Z nealkoholických nápojů nás zaujala třeba americká, citrónová, okurková, bezinková nebo zázvorová limonáda. Následují asi tři stránky různých drinků od vodky a likérů po míchané koktejly, sekty a asi 20 druhů piv. Tady vidíme náš cíl a pročítáme seznam s pivem speciál. Volba nakonec padne na Černou horu 14° “Medový ležák“. Zajímavé ale určitě bude také Pivo 11° s příchutí borůvky, zázvoru, višně nebo granátového jablka.

2-6

Oproti Citadele, kde mají Svijany s medovinou, je tohle pivo o něco méně sladší.  Ze začátku se nám zdá, že se snad ani nemůže jednat o 14°, po půlce piva však označení dáváme za pravdu. K zahnání hladu tady nic kromě tyčinek, mandlí a arašídů nenajdete. Ale do 21:30 hospoda vaří chutné domácí brambůrky s pikantní nebo česnekovou příchutí. A tak je hromadně objednáváme a zkoušíme od každého jedny. Chipsy jsou dobré, ale nad zmíněnými příchutěmi si každý z nás představoval něco jiného něž tatarku s trochou papriky nebo česneku. Přesto však talíř mizí rychle, jen se zapráší.

Pro ty, co neradi popíjejí jen pivo a klábosí, nabízí bar možnost zahrát si šipky, kulečník, pro hazardnější typy třeba i na automatech. Po výpravě na ne příliš čisté záchody a druhém pivu se mi však na jazyk konečně dostane pojem, který mi celý tenhle bar zosobňuje. Ostravská Stodolní. Když se se svým poznatkem svěřuji ostatním, souhlasně kývají hlavou. Chybí tady už jenom taneční parket, jinak i osazenstvo se tomu velice podobá. Poté, co do interiéru vplují ladné hostesky v krátkých, třpytivě modrých šatech a tanečník ve svítivém obleku připomínající robota, který každé dámě na chvíli promasíruje krk, se ve svém novém poznání ještě utvrzuji.

Pokud se však potřebujete odreagovat a radši se vydáte mezi spoustu lidí, než abyste nechali svou hlavu napospas truchlivým myšlenkám, určitě se vám tu bude líbit. Třeba na baru narazíte na nové kamarády, spřízněnou duši nebo se zamilujete do pohledných barmanek a barmanů.  

Foto: www.bregin.cz, www. firmy.cz


Štítky:

, , , , , , ,