Akademik: Nová africká zumba rozveselí i toho největšího zachmuřilce

Autor: Pavlína Vítková
Datum

Letní semestr se opět přihlásil o slovo. A protože svátky i zkouškové období mě zanechaly ve zbídačeném stavu a o několik kilo těžší, okamžitě jsem si po příjezdu do Olomouce pořídila další permanentku do Akademiku. A čím jiným začít nový semestr než novinkou, že?


FB Akademik sport centrum UP

„Afrika zumba s Davidem“ je název, který ve mně okamžitě vyvolává pochybnosti. Jako správný pisálek se však v zájmu článku odhodlávám a lekci hned během prvního týdne školy navštěvuji. A teď už musím uznat, že činím správně. Kombinace klasického zumba tréninku, prvků jednoduchého posilování, afrických písní a veselého lektora… zkrátka spojení na jedničku.

Samotné sestavy se od klasické zumby až tak drasticky neliší, přijdou mi však o něco snazší. Neobsahují totiž tolik tanečních kroků, jednotlivé pohyby se většinou během skladby opakují stále dokola. Extra doplňkem jsou však prvky posilování s váhou vlastního těla, které hodinu ozvláštňují a přidávají jinak běžné taneční hodině na zajímavosti.

20170214_200333

Třešničkou na pomyslném fitness dortu je trenér David Luwali Kinda Masha z Keni. Jeho nasazení a energie jsou totiž neuvěřitelně nakažlivé. V průběhu celé hodiny se přeplněná envelopská tělocvična nepřestává usmívat, počítaje mě, zapřisáhlého škarohlída a pesimistu. „Feel the music and just have some fun,“ zní Davidův pokyn jasně. A je nutné říct, že zábava to vážně je. Opomenout pak nesmím ani fakt, že má náš trenér na muže opravdu prvotřídní pohyby pánví. Leckterá žena může jen závidět. Navíc vše probíhá bez jakéhokoliv předcvičování, a proto má lekce rychlý spád. Pokud máte rádi zumbu, tohle si prostě nemůžete nechat ujít.

Tip na závěr: Afrika zumba je vhodná snad úplně pro každého, kromě cvičení navíc může nabídnout i zábavu v podobě energií nabitých výkřiků jako „Banana!“, „Parrráda!“, „Shake with me!“ nebo „Sexxxy!“.


Štítky:

, , , , , ,